Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ЗВІТ директора Стецівського НВК І-ІІІ ступенів Чигиринської міської ради Олександра Сабадаша перед педагогічним колективом та громадськістю за 2021/2022 навчальний рік

Дата: 1 липня 2022 о 13:42

         І. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Навчальний рік, що минув зовсім не схожий на всі попередні роки. Це рік напруженої праці усього колективу школи. Рік викликів для освіти  через війну. Але незважаючи ні на що, школа вистояла, школа працювала та досягла певних результатів

Звітування відбувається відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55 ми проводимо загальні збори. Для проведення зборів, ми керуємося діючим Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778 (із змінами), Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 р. № 178.
            Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

У 2021-2022 н.р. педагогічний колектив та адміністрація школи працювали відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Декларації прав дитини, Концепції національного виховання, Національної доктрини розвитку освіти, указів  Президента України, рішень Уряду України, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, Нових державних стандартів освіти, розпорядчих документів місцевих органів управління всіх рівнів з питань освіти та виховання; правил і норм охорони праці, техніки безпеки.

ІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ОСВІТИ

                              Внутрішня система забезпечення якості освіти

У закладі  затверджено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, де вказані стратегія та процедури забезпечення якості освіти, принципи стратегії, завдання, форми, критерії, очікувані результати, показники опису та інструментів моніторингу якості освіти, механізми забезпечення академічної доброчесності педагогів та учнів, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, критерії оцінювання роботи вчителя, критерії оцінювання управлінської діяльності керівників, наявність необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, інформаційна система для ефективного управління закладом, інклюзивне освітнє середовище та розумне пристосування. Розроблено проект Внутрішньої  системи забезпечення якості освіти за чотирма напрямами: освітнє середовище, здобувачі, педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти, управлінські процеси закладу освіти.

  Освітнє середовище

Приміщення й територія закладу є безпечними та комфортними. Проведено озеленення території в рамках місячника чистоти, на постійному контролі спортивні та ігрові майданчики щодо справності інвентарю, відсутності ям та інших загроз травмування дітей, постійно здійснюється  покіс трави на території та прилеглій території.  Внутрішній дизайн приміщення відповідає нормам. В минулому році проведено косметичний ремонт усіх приміщень школи. На даний час у зв’язку з відсутністю фінансування ремонт приміщень не проводився. Тендерні закупки будівельних матеріалів не відбулися. Плануємо провести часткові косметичні ремонти у серпні 2022 року.  

Меблі в цілому відповідають санітарно – гігієнічним та ергономічним вимогам.  Усі учні 1-4 класів мають сучасні меблі та мультимедійні засоби навчання. Підвіконня класів не загромаджені, на стінах закладу немає зайвої інформації.  Забезпечено режим прибирання та провітрювання приміщення, місць громадського користування. У закладі дотримано вимог температурного режиму, але потребує заміни та модернізації  освітлення. Тому закуплено 25 енергоефективних світильників. Буде проведено ремонт та заміна освітлення їдальні, коридору 1 поверху та ЗДО.  

Задля запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції, у достатній кількості придбано мийні та дезінфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту (щитки, маски, окуляри, рукавички), безконтактні термометри (1шт.), розроблено графіки прибирання та дезінфекції приміщень, їдальні, кухні. Придбано для їдальні посуд, інвентар, проведено поточний ремонт каналізаційної системи харчоблоку.

З метою пожежної безпеки розроблено ряд розпорядчих документів, заклад забезпечений вогнегасниками, перевірено евакуаційні виходи,  складено протокол занулення й заземлення електрообладнання. Виготовлено проєкт на встановлення пожежної сигналізації. Проведено аварійне обрізання дерев.

ІІІ .         Організація навчально – виховного процесу

          Школа здійснює свою діяльність відповідно до Статуту.

          Навчально-виховний (освітній) процес відбувався в одну зміну. Навчання в першому семестрі відбувалося за очною формою навчання. Навчання в другому семестрі відбувалося за очною та дистанційною формами навчання. В зв’язку із введенням військового стану, рекомендацій Міністерства освіти і науки України, згідно наказу по школі було змінено режим роботи навчального року: продовжено весняні канікули та відповідно тривалість навчального року до 10 червня 2022 року (всього 175 днів).

Педагогічним колективом школи проведено всю необхідну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі. В зв’язку із реорганізацією Галаганівського НВК І-ІІ ступенів на навчання в заклад прибуло 11 осіб. На початок 2021-2022 навчального року  школа мала 11 комплектів класів, в яких навчалося  1 клас - 7 учнів  2 клас - 7 учнів, 3 клас - 14 учнів, 4 клас - 10 учнів , 5 клас - 11 учнів, 6 клас - 11 учнів, 7 клас - 15 учнів, 8 клас - 15 учнів, 9 клас – 15 учнів, 10 клас – 5 учнів, 11 клас - 15 учнів. Всього в школі навчалося станом на 05.09.2021 року – 125 учнів. Заклад дошкільної освіти відвідували 15 вихованців.  Школа на 100%  забезпечена педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом.

У 2021-22 навальному році здійснювалося інклюзивне навчання 2-х учнів (2 і 4 класи), які потребують фізичної та розумової корекції. В зв’язку із введенням нового Положення про інклюзивне навчання станом на кінець ІІ семестру було підведено підсумки та на засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу за участі фахівців Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Чигиринської міської ради Черкаської області визначено 3 рівні підтримки дітей з особливими освітніми потребами та внесено зміни до видів та тематики корекційних занять. 

У 2021-22 навчальному році:

- розроблено єдиний режим роботи школи;

- складено розклад уроків, графік чергування вчителів по школі та їдальні;

- організовано роботу однієї групи продовженого дня, яка працювала за погодинним графіком;

- здійснюється допрофільне навчання шляхом введення додаткових годин на вивчення предметів суспільної та гуманітарної галузі; 

- визначені профілі навчання старших класів: 10- 11 класи працюють за профілем української філології. Визначення напрямку поглибленого навчання здійснено згідно заяв батьків та проведення анкетування учнів;

- організовано роботу шести гуртків;

- організовано гаряче харчування учнів. Протягом року  безкоштовно харчувалися учні 1-4 класі та пільгові категорії учнів 5-11 класів. Решта учнів харчувалися за власні кошти.

 - вчасно розпочато опалювальний сезон у закладі (прийнято на роботу кочегарів, проведено навчання, завезено вугілля, дрова, забезпечено їх порізку).

Згідно районної програми «Шкільний автобус» забезпечено підвіз 80 учнів до школи та 10 педагогічних працівників. Згідно наказу по школі організовано супровід дітей.

          Велика увага у школі приділяється  охопленню дітей навчанням.

В наказом по школі  затверджено ПОРЯДОК зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

В школі було організовано позакласну роботу з учнями. Працювали: студія «Дизайн-Ідея» (керівник Гончарук Л.Я), гуртки «Оберіг» (керівник Міщенко Н.В.), «Патріот» (керівник Семеренко В.В.), «Зорепад» (Савченко Я.І.), 3 групи танцювального гуртка (керівник Карандукова Л.Г.), спортивний (керівник Семеренко В.В. та Лушпай В.А.)

Навчальна діяльність

Загальний рівень навчання учні школи становить 7,8 бала.

На кінець ІІ семестру в школі навчалося 125 учнів, оцінювалися знання учнів 3-11 класів 111 учнів). За результатами семестрового оцінювання  учнів 5-9 класів (ІІ ступінь) слід зазначити, що високий рівень навчальних досягнень мають 3 учні  достатній 21 учень, середній –  34 учні, початковий – 9 учнів. Значно нижчі показники учні 10-11 класів (ІІІ ступінь), достатній і середній рівні знаходяться в межах 7-9 учнів, а високий лише 1-2, початковий – 6 учнів.

Якщо визначити рейтинги успішності класів, то крім 6 класу, який займав перше місце у школі, зараз лідирує із незначним відривом 5 клас, який має середній бал успішності 8,69 бала, 6 – 8,51 бала і 9 клас- 8,11 бала. Найнижчі показники мали 7 і 11  класи – 7.2 бала.

Динаміка успішності школи II семестр (2021-2022) порівняно з I семестром (2021-2022) складає +0,25 %

  

Дещо змінився порівняно із першим семестром і рейтинг учнів школи

Щороку учні школи беруть участь у роботі шкільних та районних олімпіад із базових навчальних дисциплін. В роботі шкільних олімпіад взяли участь 45 учнів, із них кращі результати показали 20 учнів, а в районній олімпіаді із 20 заявлених учасників, взяли участь лише 10. За підсумками, порівняно із минулим роком маємо 5 ІІІ місць із фізики (9 клас Масюк Вл.),  історії і правознавства (9 клас Гончар І.), української мови (11 клас – Гаврилова А., Мальована М.).

Маємо також значні результати участі учнів школи у Міжнародних конкурсах. Так, у ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу із української мови маємо 4 ІІІ місця: Лафа М. – 5 клас, Амброс Аріна - 6 клас, Поздняк Каміла – 4 клас, Гаврилова Аліна – 11 клас.

У ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка Кузуб Ж. - 5 клас та Єременко А. – 6 клас також зайняли ІІІ місця.

Продовжується системна робота із метою розвитку та вдосконалення науково-дослідницької діяльності учнів у школі. Діє учнівське науково-дослідницьке товариство /захист наукових міні-проектів/ виховного та народознавчого спрямування (керівник Бершацька Л.О..). Результатом науково-дослідної та пошукової роботи стала участь та грамота дипломанта Гаврилової Аліни 11 клас (науковий керівник Лушпай Т.А.) у І етапі конкурсу-захисту наукових робіт учні-членів Малої Академії наук із роботою у секції «мистецтвознавство».

СОНЯШНИК, ЛЕВЕНЯ, Кенгуру

Аналіз методичної роботи

У 2021-2022 навчальному році методична робота в школі здійснювалася з метою реалізації основних положень розпорядчих документів та комплексних програм розвитку галузі Міністерства освіти і науки України, відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Чигиринської міської ради, підвищення ефективності організації навчально-виховного процесу, вдосконалення педагогічної майстерності вчителів, а також відповідно до завдань, визначених у наказі по школі «Про організацію методичної роботи в 2021-2022 навчальному році».

В школі діє чотири  динамічних групи: суспільно - гуманітарного циклу, природничо – математичного, початкових класів та класних  керівників. Вчителі проявляють активність, творчість, професійність, креативність у вирішенні необхідних методичних та навчальних завдань. Враховуючи зміни, що відбуваються в освітній галузі, педагоги завжди враховують у своїй діяльності всі розпорядчі та рекомендаційні документи.

Активно впроваджується реформування початкової ланки у напрямку створення Нової української школи, яка передбачає різнобічний розвиток, виховання і соціалізацію особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізовано взаємодіє з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності. В 1-4 класах (вчителі Душейко В.Г., Міщенко Н.В.,Гончарук Л.Я.,Поліщук Л.В.) навчання здійснюється за навчальною програмою під редакцією Шияна Р.Б.

Проведено ознайомлення із методами конструювання модульних програм, внутрішкільне навчання із використання запропонованих авторських модульних програм, макетами підручників та навчально-методичного супроводу згідно Державного стандарту базової загальної середньої освіти в 5-6 класах.

Також вчителями базової школи опрацьовано основні підходи до формувального оцінювання навчальних досягнень учнів.

Протягом 2021/2022 навчального року було проведено курсову підготовку вчителів-предметників, адміністрації школи, які будуть впроваджувати Державний стандарт базової загальної середньої освіти в 5-6 класах. Протягом весни та літа вчителі пройшли навчання на пролонгованих курсах за індивідуальним вибором. 

Вчителями-предметниками в урочній та позаурочній діяльності впроваджується метод проектів, що сприяє пошуку ефективних форм організації роботи з учнями та їх батьками.

Педагоги школи завжди працюють над підвищенням фахової майстерності. У поточному навчальному році творчою групою вчителів початкових класів та вчителя музичного мистецтво Савченко Я.І. було підготовлено методичний посібник із досвіду організації роботи інтегрованих курсів мистецтва. 

Важливим викликом часу стала організація дистанційної форми навчання в умовах введення військового стану в країні. Проте педагоги активно включилися в роботу, використовуючи досвід минулих періодів дистанційного навчання.

Увагу педагогічного колективу було зосереджено на всіх і кожного зокрема учнів. Адміністрацією закладу було проведено ряд нарад, спрямованих на залучення якомога більшої кількості учнів до навчання. Організовано і відповідально ставилися до залучення дітей на навчання класні керівники. Щотижня на онлайн нарадах моніторилися показники кількості та якості навчання дітей, визначалися нові шляхи роботи в цьому напрямку.

Водночас для більш якісної роботи класними керівниками будо утворено вайбер спільноти батьків, учнів та вчителів. Педагоги активно використовували запропоновані Міністерством освіти і науки освітні платформи: Наурок та іншими освітні ресурси для заохочення учнів до навчання, урізноманітнення видів організації роботи на уроках з обов’язковим їх зворотнім зв’язком. Новою для дітей формою роботи на уроках стало онлайн навчання із використанням сервісу Meet. Як показав моніторинг участі учнів, зацікавленості батьків у проведенні таких уроків - 65% респондентів надали перевагу такому виду роботи. Вчителі під час уроків використовували всі можливості сервісу: демонстрація екрану вчителя, ознайомлення із презентаціями, відеосюжетами з подальшим закріпленням навчального матеріалу. Опановано роботу електронної освітньої дошки https://chrome.google.com/webstore/detail/jamboard/ihacalceahhliihnhclmjjghadnhhnoc?hl, роботу із виправлення помилок в режимі корекції фотодокументу.

Із учнями початкових класів , які не мали можливості роботи з електронними ресурсами працювали вчителі та вихователі групи продовженого дня в індивідуальному порядку

          Використовуючи набуті знання та навики у організації дистанційного навчання активно використовувався сайт школи https://stetsivka-school.e-schools.info/ та власні сайти вчителів Черкес І.В. https://drive.google.com/drive/folders/1idrBddDcGH3cHQ_qccVcjAPEPjq2oj1I?usp=sharing, Лафи Р.М. ) https://sites.google.com/view/ruslanmatem та          Мякоти В.В. https://miakotavv000webhostapp.com,  де розміщувалися необхідні матеріали для учнів та батьків.

          Активно працювали створені спільноти класів в меседжерах Facebook, Viber та Instagram, де розміщувалась необхідна інформація для підготовки до уроків та отримання зворотного зв’язку від учнів. Вчителями проводилися онлайн-консультації з вихованцями, окрім роботи з підручниками для учнів було підібрано відео-уроки, відео-перекази, бектрейлери та інші відео-матеріали, презентації, які були доступні в онлайн режимі, інтерактивні ігри, що були розроблені на платформі Learning Aps, посилання на тексти творів та їх перекази на каналі YouTube, веб-квести,  презентації, розроблені у сервісі “Canva”,  реалізовані в середовищі “Blogger”, відео-уроки YouTube та власні відео-уроки в програмі Bandicam, посилання на інформацію в інтернет-джерелах.

Для перевірки опрацьованого матеріалу та оцінювання учнів використовувались можливості  платформи “ClassTime”, сервісу Google-form, меседжерів Facebook, Viber.

З учнями, які не мають технічних можливостей, робота здійснювалася в телефонному режимі.

Усіма формами дистанційного навчання було охоплено 125 учнів. Також до дистанційного навчання було залучено згідно заяви матері учня із числа внутрішньо переміщених осіб Декунова Івана, учня 7 класу.

Вказані заходи дали можливість учням успішно завершити навчальний рік та отримати відповідні документи про закінчення певного освітнього рівня навчання.

 ІУ.Умови для харчування здобувачів освіти і працівників   

Здорове харчування школярів впевнено можна віднести до одного з основних факторів  їх розвитку.

З метою створення умов для зміцнення здоров`я, формування навичків правильного харчування, пошуку нових форм обслуговування дітей, збільшення охоплення учнів гарячим харчуванням, було розроблено основні завдання:

-                     забезпечення безкоштовним і пільговим харчуванням учнів закладу;

-                     створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;

-                     зміцнення і модернізація матеріальної бази приміщень харчоблоку школи ;

-                     підвищення культури харчування;

-                     забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;

-                     проведення систематичної роз`яснювальної роботи серед батьків і учнів про необхідність гарячого харчування.

Організація харчування учнів закладу регламентується Законами  України «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту», Наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України № 242 /329 від 01.06.2005 року «Про затвердження Порядку організації харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 116 « Порядок надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість», Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 23.04.2021 № 4 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», Наказом МОН України від 25.09.2020 № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» та іншими нормативними документами.

Надання послуги пільгового харчування  визначається Рішенням виконавчого комітету Чигиринської міської ради ради.

Відповідно до цих рішень учні  отримували в навчальному закладі безкоштовне  гаряче харчування, а вихованці ЗДО безкоштовне та пільгове  харчування.

Протягом навчального року проводилась організаційна робота з учнями та батьками щодо залучення дітей до харчування.

Організація гарячого харчування  учнів постійно розглядалась на педрадах, нарадах при директорові, батьківських онлайн - зборах тощо.

 З метою забезпечення якісного харчування учнів, охорони їхнього життя і здоров`я, недопущення приймання недоброякісних продуктів харчування та продовольчої сировини до їдальні,  в закладі  працював громадський контроль.

Щоденний контроль здійснювався адміністрацією, педагогами.

 Медичною сестрою –Палій О.М..  щодня знімався бракераж сировини й готової продукції, що реєструвався у відповідних журналах. Правильно оформлена сертифікація отриманих продуктів, забезпечено необхідні умови та терміни зберігання продуктів, технологія приготування їжі. Відповідно до  вимог вівся  журнал  здоров'я працівників харчоблоку.

Меню - розкладка складалася.на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування, з урахуванням примірного двотижневого меню, затвердженого директором школи та держпродспоживслужбою. Школа працювала за єдиним для всієї громади меню.Використовувалися рецептури затверджені МОЗ України.

Відповідно до вимог щодо організації харчування в умовах епідемічних заходів (у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) відповідно рівням епідемічної небезпеки відповідальним за харчування в закладі було розроблено графіки харчування здобувачів освіти, в яких був проведений розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно вживати  їжу, не порушуючи рекомендованої дистанції.

Шкільна їдальня функціонувала з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. У приміщенні їдальні є місце для миття рук . Питний режим здобувачів освіти організовано за умов використання індивідуальних ємностей для рідини.

З метою підвищення культури харчування, за кожним класом у їдальні закріплені столи на 4 особи. Готові страви видавали кожному класу окремо, відповідно до графіка приймання гарячого харчування.

Усі працівники харчоблоку були забезпечені засобами індивідуального захисту (захисними масками, щитами, рукавичками). При організації харчування забезпечено умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни –  рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук. Школою було придбао електрополотенця які ьули встановленні в туалетах та на харчоблоці.

Відповідно дографіку з працівниками харчоблоку проведено навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, проведено відповідний інструктаж з правил гігієни з фіксацією  до Журналу інструктажів з питань БЖ в умовах надзвичайних ситуацій та запобігання поширенню COVID-19.

У вересні 2021 р. та в січні 2022р. було проведено засідання робочої групи НАССР, на яких було обговорено питання дотримання правил внутрішнього розпорядку, графіків роботи працівників їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних норм робітниками харчоблоку, ознайомлено з нормативним документом «Про дотримання гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах  загальної середньої освіти». Розроблена та затверджена відповідна документація по НАССР. Хоча застосувати її в повній мірі можливості немає так як їдальня знаходиться в пристосованому приміщенні.

Протягом навчального року адміністрацією закладу проводився контроль за дотриманням санітарних норм в їдальні та на харчоблоці, дотриманням персоналом правил особистої гігієни. За відповідним графіком здійснювалися щоденні та генеральні прибирання харчоблоку і їдальні.

Гарячим безкоштовним харчуванням були охоплені  всі учні 1-4 класів, пільгові категорії учнів школи за рахунок коштів відділу освіти (виділені Чигиринською міською радою) . Всі продукти харчування закуплялися за тендерною процедурою. Харчоблок має накопичувач гарячої води, проточну холодну воду, каналізацію. Повністю забезпечений посудом. Потребує заміни холодильне обладнання.

У. Методична робота та робота динамічних груп

Педагогічний колектив продовжив працювати над реалізацією методичної  теми: »Гуманізація освітнього процесу». Робота над означеною темою значно активізувала діяльність всіх методичних підрозділів школи, кожного члена педагогічного колективу та в цілому підвищила ефективність навчально-виховного процесу. У школі протягом року працювало декілька динамічних груп:

1. Динамічна група гуманітарного циклу – це цілісна, заснована на досягненнях науки, передового педагогічного досвіду, та на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємопов’язаних мір, дій і заходів. Вона спрямована на всебічне підвищення кваліфікації і професійної майстерності кожного вчителя, на розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу в цілому, а в кінцевому результаті на вдосконалення навчально-виховного процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвиток конкретних учнів.

Робота динамічної групи гуманітарного циклу проводиться відповідно із проблемою школи: «Гуманізація освітнього процесу».

 Метою є «формування високоосвіченої, ініціативної суспільно активної особистості, спроможної реалізувати себе в різних сфера сучасного суспільства».

Тема динамічної групи гуманітарного циклу « Використання інтерактивних технологій на уроках предметів суспільно гуманітарного циклу».

Працюючи за даною темою, динамічної групи гуманітарного циклу ставить перед собою наступні завдання:

  • використання форм, методів, прийомів розвиваючого навчання в педагогічній діяльності;
  • вдосконалення роботи з учнями шляхом використання інноваційних технологій;
  • здійснення наступності в навчанні дітей початкової школи, середньої та старшої школи.

У системі роботи школи – проведення олімпіад, що сприяють виявленню обдарованих дітей. Переможці шкільних етапів олімпіад беруть участь у районних та обласних олімпіадах. Навчальну діяльність учнів вчителі динамічної групи гуманітарного циклу організовують таким чином, щоб вона була засобом їх професійної орієнтації та соціалізації. Саме тому надзвичайно актуальним у роботі є перехід від репродуктивних методів навчання до дослідницьких. Вчителі намагаються захопити учнів роботою науково-дослідного характеру. Деякі роботи є інтегрованими з іншими навчальними дисциплінами.

У процесі роботи виправдали себе такі форми:

  1. моделювання та взаємне відвідування уроків;
  2. індивідуальна та групова робота із слабо встигаючими та обдарованими учнями;
  3. корекція знань учнів на основі діагностичної діяльності вчителя;
  4. розвиток здібностей і природних обдарувань учнів;
  5. підвищення в учнів мотивацій до навчання;
  6. вирішення педагогічних ситуацій і завдань;
  7. розробка та обговорення диференційованих завдань;
  8. розробка складних тем програми;
  9. ознайомлення вчителів із досягненнями психолого-педагогічної науки, прогресивним педагогічним досвідом;
  10. огляд новинок педагогічної та методичної літератури тощо.

Одним із принципів для високої віддачі і співпраці між класом і вчителем є усвідомлення учнем навчання під час процесу вивчення. Особливого ефекту цей принцип досягне тоді, коли вчитель зуміє зацікавити учнів на уроках і тим самим спонукатиме до власних висновків, на основі вивченого матеріалу.

В процесі організації методичної роботи використовувались такі форми і методи, як доповіді, лекції-консультації, ділові та рольові ігри, тренінги, мозкові штурми. На засіданнях динамічної групи гуманітарного циклу розглядаються інновації, нововведення, нові технології в процесі навчання учнів.

Результати роботи протягом 2021-2022 навчального року свідчать, що вчителі забезпечують на уроках реалізацію програмних вимог:

  • формування в учнів знань як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві на основі ознайомлення школярів з ідеями та методами предметів суспільно гуманітарного циклу;
  • інтелектуальний розвиток учнів, розвиток їхнього логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, умінь аналізувати, класифікувати, узагальнювати, робити умовиводи за аналогією, діставати наслідки з даних передумов шляхом несуперечливих міркувань, тощо;
  • опанування учнями системи знань і вмінь, що є базою для реалізації зазначених цілей, а також, необхідні у повсякденному житті й достатні для оволодіння іншими шкільними предметами та продовження навчання.

Аналіз ведення класних журналів, календарного планування, учнівських зошитів показав, що вчителі забезпечують реалізацію вимог навчальних програм в основній та старшій школі, проводять тематичний облік знань згідно вимог, письмові контрольні та самостійні роботи. Зошити перевіряються вчасно, виконується орфографічний режим, здійснюється аналіз помилок після письмових видів робіт.

Вчителі динамічної групи гуманітарного циклу брали участь у роботі районних семінарів, творчих груп. Однак поряд з позитивними результатами в роботі динамічної групи гуманітарного циклує ряд недоліків:

  • недостатній рівень виявлення та впровадження перспективного педагогічного досвіду;
  • недостатній рівень навичок самоконтролю учнів;
  • відсутність значних змін у забезпеченні навчально-виховного процесу необхідними наочними посібниками, роздатковим, дидактичним матеріалом.

Аналіз роботи педагогів, членів динамічної групи гуманітарного циклу дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми групи гуманітарного циклу, в основному виконано.

2. Динамічна групи вчителів природничо-математичного циклу

Динамічна група працювала над  науково-методичною проблемою: «Підвищення якості проведення уроків та позаурочних заходів на основі впровадження інноваційних технологій». Відповідно до неї було проведено 5 засідань за такою тематикою:

  • Організація навчально-виховного процесу у 2021/2022 навчальному році.
  • Круглий стіл «Модернізація навчально-виховного процесу шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій.»

1. Як зробити навчання різноманітним і сучасним?
2. Використання стратегій критичного мислення на уроках біології та хімії.
3. Розвиток життєво необхідних компетентностей за допомогою прикладних задач з математики.

4. Адаптація учнів 5-х класів до навчання в школі ІІ ступеня. Особливості викладання навчальних предметів в 5 класі.

  • Підвищення предметних та ключових компетентностей учнів

1.  ,,Елементи народознавства як засіб формування компетентностей на уроках математики”
2.  Практичне заняття з педагогами на тему: «Банк інновацій».

3.  Роль предметів природничо-математичного циклу в становленні особистості учня.

  • Проблема розвитку творчості вчителів та здобувачів освіти в умовах соціалізації особистості.

1. Формування в здобувачів освіти навиків самостійного пошуку інформації під час викладання предметів природничо-математичного циклу

2.  Проведення навчальних екскурсій – важлива складова у викладанні предметів природничо-математичного циклу

3.Про особливості проведення навчальних проектів з фізики . 

  • Підсумки роботи ДГ природничо-математичного циклу за 2021-2022 навчальний рік.

Кожним членом методичного об’єднання протягом навчального року були проведені відкриті уроки з використанням інноваційних технологій та ІКТ. Уроки вчителів природничо-математичного циклу відрізняє високий професійний рівень педагогічної майстерності, творча активність дітей, демократичний стиль спілкування.

Кожен здобувач освіти, розглядається вчителями, як особистість зі своєю унікальністю. А це вимагає зміни підходів до навчання; виділення і моделювання таких видів діяльності, які допомагають виробити в дітей активне ставлення до навчання. Над цим працюємо на засіданнях методичного об’єднання, шукаємо методи і форми, які б стимулювали дітей, зацікавили б їх у вивченні предметів. Тому на уроках вчителі часто використовують можливості ІКТ зокрема: презентації, системи тестування по можливості і онлайн тестування, що дають можливість побачити учню і свої помилки і оцінку, програмні засоби навчання шкільних предметів, навчальні можливості мережі Інтернет. Також учні беруть участь у різних республіканських і міжнародних конкурсах. Наші учні є учасниками конкурсів «Кенгуру», «Левеня», «Колосок», «Бобер» та шкільних, районних олімпіад.

На період карантину та воєнного стану всі учні були охоплені дистанційним навчанням. Вчителі використовували різні програмні засоби (Viber, meetMessenger та ін.)

Навчальні програми з усіх предметів виконані стовідсотково.

Вчителі турбуються про те, щоб учні почували себе в школі затишно і комфортно.

3.  Динамічна група вчителів початкової школи  спрямувала свою роботу на:

      1. Створення оптимальних психолого-педагогічних умов для самореалізації індивідуального розвитку особистості дитини.

      2. Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом творчого пошуку та практичної спрямованості навчання.

      3. Культура та логіка ведення уроку.

       4. Удосконалення уроку як основної форми навчально-виховної роботи.

     5. Пошуки різноманітних форм занять для розвитку пізнавальних потреб, здібностей, нахилів учнів.

     6. Впровадження у практику сучасного педагогічного досвіду.

Динамічна  група вчителів початкових класів працювала над проблемою: «Гуманізація освітнього процесу в проектній діяльності молодших школярів шляхом формування компетентності молодших школярів як умови досягнення якості початкової освіти».

   Методичну роботу побудовано на основі системного підходу та принципів неперервної освіти педагогічних працівників на діагностичній основі, глибокому вивченні та аналізі результативності навчально-виховного процесу і рівня вихованості учнів, рівня професійної підготовки вчителів.

   На засіданнях  ДГ обговорювалися і затверджувалися складені вчителями календарні плани, програми для роботи гуртків, тексти контрольних робіт, моделі окремих уроків, робота в режимі онлайн.

    Члени ДГ активно впроваджували у свою роботу методичні рекомендації навчально-виховного процесу у 1-х, 2-х, 3-х, 4-х класах загальноосвітніх навчальних закладах згідно нових Державних стандартів початкової загальної освіти, нові методики навчання,  зокрема проводили уроки:

  Мистецтво   2 клас. Учителька Міщенко Н.В.

Я дослідую світ 3 клас. Учителька Гончарук Л.Я.

Мистецтво 4 клас. Учителька Поліщук Л.В.

Українська мова 1 клас. Учителька Душейко В.Г.

Фізичне виховання. 4 клас. Учителька Бершацька Л.О.

   На засіданнях ДГ систематично проводились обговорення  методичних новинок , практичні заняття з освоєння різних навчальних та розвивальних платформ. Проводили тематичні засідання на тему: «Єдність навчання і виховання, як важлива умова соціалізації учнів», «Використання інноваційних технологій на уроках мистецтва та трудового навчання  в 1-4 класах», «Використання інноваційних технологій для розвитку творчого мислення учнів

Учителі початкової школи відвідували уроки своїх колег, успішно співпрацювали.

 Вчителі ДГ та творчої групи вчителів початкових класів працювали над створенням методичного посібника «Інтеграція як засіб навчання на уроках мистецтва в умовах роботи НУШ».

   Учитель Гончарук Людмила Яківна студія «Дизайн-Ідея» та Міщенко Наталія Василівна гурток «Оберіг» з своїми вихованцями брали участь у районній та обласній виставці творчих робіт «Новорічне диво» де отримали 3 призові місця (2 - друге місце, 1- третє місце)

  Багато часу вчителі приділяли роботі з обдарованими дітьми. Учні 2-4 класів приймали участь в шкільному та районному конкурсі ім.. П. Яцика, всеукраїнському конкурсі  «Кенгуру» та «Соняшник».

  Протягом 2021-2022 н.р. учителями початкової школи активно проводилася позакласна робота.

Зокрема,  проводили захід «Моральний кодекс учня», рольову гру «Розмова дорожніх знаків», вересневий челенж «Парад чарівних квітів», брали участь у виставці робіт з пуху та пір’я», свято Святого Миколая, новорічне свято, вікторина «Найрозумніший клас», правова карусель «Парад корисних порад», Веселі старти,   розважальна гра «Я люблю  Україну», театралізоване заняття «Школа гарних манер», онлайн-заняття «Правила поведінки під час війни», «Небезпечні знахідки», гра «Я – українець, я –європеєць», брейн-ринг «Одна Батьківщина – наша рідна Україна», гра «Європейський вояж», фотоквест «Мальовниче місце краю, де народився і зростаю».

Продовж  року працювали над проектами:

1 клас –«Людина починається з добра»

2 клас – «Моє рідне село»

3 клас – «Як приходить до нас сир»

4 клас – « Тварини водойм рідного краю»

Розпочали роботу на першому етапі  Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура».

  В режимі онлайн при здійсненні навчально-виховного процесу  вчителі працювали на платформах Meet, Zoom, Viber.

УІ. Виховна та позакласна робота

    Керуючись Законом України “Про освіту”, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

України» (Наказ МОНМСУ №1243 від 31.10.2011), Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді (Наказ МОН України

від 16.06.2015 №641), Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки (Указ Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015), в закладі загальної середньої освіти протягом 2021 – 2022 навчального року створювався сучасний виховний простір, духовне середовище якого сприяло гармонійному спілкуванню учнів, педагогів, батьків, розвитку особистості із спектром цінностей культури і культурних форм життя.

   Головною метою організації виховної роботи в закладі стало формування морально – духовної життєво – компетентної особистості, підготовленої до

майбутнього, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, лідер, професіонал.

   Реалізація виховних завдань здійснюється шляхом організації гурткової роботи, загальношкільних заходів, батьківських зустрічей, учнівського кола, профорієнтаційної роботи, впровадження інтерактивних форм виховної діяльності.

   Розвиток особистісного потенціалу та креативності здобувачів освіти здійснюється через проектні технології, саме виховання - в контексті національної і загальнолюдської культури, охоплювало весь освітній процес, ґрунтувалося на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднувало інтереси особистості, суспільства, держави і нації. Учні були активними учасниками заходів:

  • години памяті «Небесної Сотні Герої»;
  • флешмоб Єдності;
  • навчально – дружній діалог «Правила мого здоровя»;
  • КТС «Щедрий вівторок» (зустріч із головою Чигиринської організації «Волонтери Чигирина» В.В.Цирілем);
  • заняття з елементами тренінгу «Фабінг – хвороба XXІ століття»;
  •  екологічна акція «Посади дерево»;
  • спортивні змагання «Маленькі олімпійці»;
  • гостинна зустріч «Оберіг долі» (до Дня української хустки);
  • змагання з волейболу серед учнівської молоді та працівників закладу;
  • творча зустріч «З чого складається успіх» (за участі Олександра Солодаря та Наталії Лебеденко);
  • екскурсійна подорож у Центральний музей Державної прикордонної служби України (с. Оршанець);
  • на хвилі креативу «Осінній подих».

   Одним з основних напрямів профілактичної роботи зі злочинністю та правопорушеннями є правове виховання. Класні керівники, вчитель правознавства використовували  інтерактивні форми роботи з учнями, батьками, громадськістю:

  • правознавча акція «16 днів проти насильства»;
  • фотолекторій «Не стань жертвою булінгу»;
  • правова карусель «Парад корисних порад»;
  • інтерактивний плакат «Булінг – проблема сьогодення».

   Високо оцінюється робота студії – дизайн «Ідея» (керівник Гончарук Л.Я.), гуртка «Оберіг» (керівник Міщенко Н.В.) Учні початкових та середніх класів, копіюючи техніки вмілих педагогів, створювали незвичайні вироби. Завдяки цьому були організовані тематичні виставки у «Павутинці творчості»:

  • «Палітра жовтня»;
  • «Весняний цвіт»;
  • «Україна в моєму серці»;
  • «Зимова казка».

  З метою розвитку обдарованості в закладі багато учнів залучені до участі в гуртках:

  • баскетбольний;                                             
  • волейбольний;
  •  «Мандрівник»;
  • «Навколо світу»;
  • «Правознавець»;
  • «Літературна вітальня»;
  • «Цікава математика»;
  • «Мовна абетка»;
  • «Дивограй»;
  • хореографічний;
  • «У світі інформатики».

   В області формування виховної системи школи працювала динамічна група класних керівників. 11 досвідчених педагогів прагнули  виховати особистість, вкладаючи душу, віддаючи серце дітям. В оформленій теці є всі дані про класних керівників, протоколи проведених засідань, виступи, співдоповіді, анкетування, моніторинг роботи групи.

Протягом 2021 – 2022 навчального року розглянуто питання:

  • тренінг «Сучасні форми виховної роботи» (Бершацька Л.О.);
  • педагогічна майстерня «Форми і методи роботи з батьківською спільнотою» (Гончарук Л.Я.);
  •  обмін досвідом «Про роботу з учнями в умовах дистанційного навчання» (Лушпай В.А.);
  • навчальна година «Формувальне оцінювання у 4 класі НУШ»  (Поліщук Л.В.).

    Оскільки, школа є центром духовного здоров'я й естетичного виховання, творчої думки і несподіваних дитячих відкриттів, то організації учнівського самоврядування в школі приділялася достатня увага. В структурі шкільної демократичної держави – загальношкільна учнівська конференція – президент – спілка лідерів – шкільна рада. Працювало 4 сектори:

  • сектор інформаційний;
  • сектор відео блогів;
  • сектор взаємодопомоги;
  • сектор масових заходів. 

    Приділяючи велику увагу та постійно контролюючи  відвідування учнями шкільних занять, класними керівниками велися індивідуальні «Аркуші відвідування учня». Вони містили місячну сітку, де відповідним кольором педагоги позначали  причину відсутності учня. Тут же містилися і всі підтверджуючі документи на пропуски: пояснюючі, заяви, медичні довідки. Проводився моніторинг відвідування по класах та школі. З учнями, які часто пропускають заняття, та їх батьками постійно проводилися індивідуальні бесіди.

   Адміністрацією школи, психологічною службою, класними керівниками проводилася системна робота, направлена на формування загальної культури особистості, адаптацію особи до життя в суспільстві, поваги до оточуючої природи. Вивчалися психолого-педагогічні особливості учнів та їх мікросередовища, умови життя, виявлялися  інтереси та потреби, труднощі та проблеми, відхилення у поведінці та своєчасно надавалася соціальна допомога та підтримка.

    Профілактика правопорушень, боротьба із шкідливими звичками особливо посилювалася під час проведення Тижнів здорового способу життя, днів боротьби зі СНІДом, наркоманією, токсикоманією, тютюнопалінням.

Формування здорового способу життя здійснювалося шляхом проведення різноманітних спортивних заходів, марафонів, змагань:

  1. скакалковий призер;
  2. шахово – шашковий турнір;
  3. спортивний марафон «Будь здоровим!»;
  4. спортивні змагання «Маленькі олімпійці»;
  5. футбольний турнір;
  6. брифінг «Вплив алкоголю».

УІІ. Соціальний захист

    Основною метою роботи соціального педагога є створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно - морального, інтелектуального), надати їй комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини (соціальний, психолого-педагогічний та моральний).   

    З метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку соціальний педагог забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей та молоді в системі освіти, сприяє взаємодії навчальних закладів, сім'ї, служб у справах неповнолітніх, соціального захисту, центрів соціальних служб для молоді, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій.

   В 2021 – 2022 навчальному році основна діяльність соціального педагога була спрямована на соціальний супровід сімей пільгових категорій.

   На початку навчального року, протягом вересня, було складено соціальні паспорти груп і на їх основі складено соціальний паспорт закладу.

Соціальні дані

Кількість сімей

Кількість дітей

Діти під опікою

-

-

Неповні:

  • напівсироти;
  • мати – одиначка;
  • батьки не проживають разом

7

14

21

9

16

24

Багатодітні

24

47

Складні життєві обставини

-

-

Правопорушники

-

-

Інвалідність

3

3

Малозабезпечені

12

16

Диспансерний облік

2

2

Чорнобильці

-

-

АТО

12

14

Переселенці

-

-

   Протягом року проводились заходи, спрямовані на соціальний супровід

дітей пільгових категорій:

- створено банк даних  учнів соціально – незахищених категорій;

- діти з малозабезпечених сімей, з інвалідністю, учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням, щомісячно ведуться звіти з обліку харчування;

- один раз в півріччя проводиться обстеження житлово – побутових умов

проживання учнів пільгових категорій, складаються акти обстеження.

        Соціальним педагогом проводилися діагностування «Адаптація першокласників», «Адаптація п’ятикласників», анкетування «Хто твій друг?», «Здоровий спосіб життя», «Чи відчуваєш ти насильство в школі, вдома?», «Мої захоплення», тестування «Здатність до тютюнопаління», «Мій професійний напрям», тренінги «Не стань жертвою булінгу», «Карта життя: самостійний вибір майбутньої професії», «Що таке толерантність». Протягом року здійснювались заходи щодо попередження насильства в дитячому середовищі, формуванню здорового способу життя: розроблення  та видання інформаційно – методичних матеріалів для дітей з питань здорового способу життя та  збереження репродуктивного здоров'я (листівки, буклети), профілактичні бесіди, групові заняття по формуванню здорового способу життя, групові заняття з елементами тренінгу «Здоров’я – моя цінність». З учнями старших класів були проведені бесіди на тему «Цінність життя», «Тютюн здоров’ю не товариш» (7 – 8 класи), «Комп’ютерні ігри. Як не нашкодити собі» (4 -5 класи), «Пірсінг та татуювання» ( 7 клас);  «Шлях до справжнього кохання» ( 8-11 кл.)

    З метою згуртування учнівського колективу були проведені бесіди на тему:

«Дружба в житті людини» (4 клас), «Справжній лідер – хто він ?» (3 клас);

«Порядна дитина, яка вона ?» (1 клас), «Права дитини» (6 клас);  «Скажи    насильству в сім’ї та школі - Ні!» (5-11 класи), «Торгівля людьми та її причини. Як себе захистити» (9-11 класи).

   Велика увага приділяється організації профілактичної роботи з попередження девіантної поведінки. Протягом року обстежено житлово-побутові умови учнів схильних до девіантної поведінки. Проведено профілактичні бесіди як з учнями так і з їхніми батьками. Ведеться контроль за відвідуванням занять учнів даної категорії.

   Профілактична робота є системою спільних дій усіх учасників освітнього процесу і ґрунтується на своєчасному виявленні та усуненні негативних інформаційних, педагогічних, психологічних, організаційних факторів, що зумовлюють відхилення в психологічному та соціальному розвитку учнівської молоді, в їхній поведінці, стані здоров’я, а також в організації життєдіяльності і дозвілля. Попередження негативних явищ в учнівському середовищі сприяли заходи, які сприяли навчанню навичкам взаємодії з однолітками і дорослими, самоорганізації і проектування власної діяльності, формування соціально-моральної позиції, вироблення у підлітків партнерських і лідерських якостей, комунікативних умінь і навичок; виховання суспільно значущих розумових, вольових та моральних рис особистості;  створення умов для самовиховання  особистості,  для реалізації її майбутніх життєвих планів.

   Протягом навчального року соціальним педагогом відвідувались навчальні заняття з метою спостереження за поведінкою учнів, виокремлення проблем у поведінці здобувачів знань. З учнями систематично проводились групові та індивідуальні бесіди для здійснення корекційного впливу на їх поведінку на уроках, перервах та в позаурочний час, систематично проводились бесіди з учнями, які порушують дисципліну і пропускають заняття без поважних причин.

   Профорієнтаційна робота з учнями 9 та 11 класів проводилася соціальним педагогом в декілька етапів та за кількома методиками. Протягом навчального року соціальний педагог залучався до виступів на педагогічних радах та нарадах при директорові.

   Індивідуальні та групові консультації соціальним педагогом проводились на таку тематику :

- проблеми навчання та виховання учнів ( педагогічні працівники);

- труднощі у спілкуванні з однолітками ( учні );

- проблеми з дисципліною та відвідування учнями уроків (педагогічні працівники, учні, батьки);

- труднощі у спілкуванні з батьками (учні, батьки );

- сімейні конфлікти (учні, батьки).

УІІІ. Профорієнтаційна робота

   Профорієнтаційна робота розпочинається з початкової школи і проводиться системно і планомірно. Уже першокласники знайомляться в ігровій формі із світом професій, підготовка до дорослого життя проводиться в подальшому як на уроках через навчальний матеріал, так і в позакласній роботі. У випускних класах профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку закладу з вищими навчальними та професійними навчальними закладами. Орієнтуємо дітей на Дні відкритих дверей, що проводяться на базі закладів вищої та професійної освіти.

   Учні стали активними учасниками зустрічей з людьми, які налаштовували на правильний вибір професії, розвивали життєві компетентності, ділилися власним досвідом.

ІХ. Робота закладу дошкільльної освіти

        Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Колективного договору та інших розпорядчих документів.

    Заклад дошкільної освіти працює за 5-денним робочим тижнем. Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компоненту, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

    За проектною потужністю дошкільних заклад розрахований на 24 місця для дітей віком від 3-ох до 6-ти років. Комплектація змішаної групи дітьми в 2021-2022 навчальних роках складала – 17 дітей. Група комплектувалась відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в закладах дошкільної освіти з урахуванням батьківських запитів за поданням батьками відповідних заяв.

    Трудовий колектив налічує 6 працівників. Із них: 3 – педагогічних працівників, 3 – технічних працівників.

    Протягом навчального року працівники ЗДО приймали участь у роботі методичних об’єднань школи та педагогічних майстернях. Форми роботи в зв’язку з карантинними обмеженнями та воєнним станом відбувалися переважно в режимі онлайн.

    В листопаді 2021 року було проведено конкурс «Чарівні фарби, талановиті пальчики». Конкурс був організований для сприяння розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку за допомогою нетрадиційних методів, засобів навчання, їх активності, інноваційного та креативного середовища.

Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені музичні свята та розваги. В цьому навчальному році вони були проведені без участі батьків в зв’язку з обмеженнями.

    Робота з батьками проводилася в дистанційному форматі: консультації, поради, рекомендації, звіти. У всіх вихованців наявна позитивна динаміка розвитку. Діти навчилися взаємодіяти з соціумом та один з одним, адаптуватись до умов дитячого садка. Впродовж впровадження воєнного стану дошкільний заклад перейшов на дистанційне надання освітніх послуг вихованцям. Освітня виховна робота велася через додаток Viber.

    Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Оснащення матеріально-технічної бази з організації харчування забезпечує оптимальні умови для прийому, зберігання, обробки і приготування продуктів харчування. Меню вивішується щодня, щоб батьки могли ознайомитись з ним. Питання організації харчування підлягають адміністративному та медичному контролю. Медична й профілактично-оздоровча робота здійснюється відповідно до річного плану роботи закладу дошкільної освіти. З метою пропагування здорового способу життя в дошкільному закладі з дітьми та батьками проводиться санітарно-просвітницька робота. На постійному контролі у адміністрації знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов утримання дітей в ЗДО.

    Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та навчання дітей. Колектив використовує для цього різні форми співпраці: батьківські збори, участь батьків у підготовці та проведенні свят, онлайн спілкування, спілкування за допомогою Viber, спілкування у групах під час карантинних обмежень та військового стану.

    Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну позицію та привчають дітей дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.

    Висловлюємо вдячність батькам , які допомагають у проведенні ремонтних робіт у групах, на території ЗДО, придбанні іграшок, дидактичних матеріалів, створюють затишок та комфорт для дітей, все те, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту дітям.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.