Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Річний звіт про діяльність закладу

Дата: 13 серпня 2020 о 09:47, Оновлено 23 лютого 2021 о 23:00

Річний звіт директора Стецівського НВК І – ІІІ ступенів Чигиринської міської ради за 2019 – 2020 навчальний рік

                                                    Розділ І. ВСТУП

Згідно Закону України «Про освіту» , Закону України «Про загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178 «Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно до Положення про заклад загальної середньої освіти керівник навчального закладу має щороку звітувати про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради та громадськості. В зв’язку з карантинними заходами проведення загального батьківського зібрання можливе лише в онлайн-режимі .
Вся робота директора, здійснювалась на підставі нормативно-правової бази:ст.53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», відповідно до Положення про заклад загальної середньої освіти, Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87, Державного стандарту базової і повної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1392, з  урахуванням вимог Концепції профільного навчання в старшій школі, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2013 № 1456, Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПіН 5.5.2.008-01, Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах , затвердженої наказом МОН  № 641 від 16 червня 2015 року, статуту навчального закладу,  що забезпечує одержання учнями загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів.

Мною, як керівником навчального закладу, заступниками директора школи здійснювався контроль та створювалися умови для виконання плану роботи школи 2019-2020 навчального року .

Пріоритетний напрям діяльності закладу: всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних компетентностей для її успішної самореалізації, виховання відповідальних громадян, здатних до свідомого суспільного вибору. Створення системи освітнього процесу, яка грунтується на гармонії відносин між учителем, учнем та його батьками забезпечує збагачення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня  громадян.

Основна мета діяльності, як директора, у 2019-2020 навчальному році:

  • створення умов для навчання учнів школи, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття базової загальної середньої освіти в умовах школи І-ІІ ступенів та середньої освіти в школі ІІІ ступеня;
  • вдосконалення педагогічної системи школи відповідно до запитів учнів та їх батьків;
  • забезпечення функціонування та розвитку школи, підвищення якості освіти та ефективності виховання і розвитку учнів;
  • організація та впровадження дистанційної форми навчання в зв’язку з введенням карантинних заходів.

   Приорітетними завданнями в роботі Стецівського НВК І-ІІІ ступенів були:

      1. Створення комфортних умов навчання для дитини та забезпечення якісної освіти, максимальна  відкритість та прозорість перед громадськістю.

       2. Забезпечення розвитку закладу в умовах впровадження роботи Нової української школи, оптимальність управлінської діяльності, якісний кадровий потенціал, сучасне матеріально-технічне забезпечення, прозорість та інформаційна відкритість діяльності, формування довіри суспільства до системи освіти, гарантування її якості.

  1. Підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.

4.  Забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти.

5. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

6. Соціальний захист та ефективна робота щодо збереження і зміцнення здоров’я здобувачів освіти та педагогічних працівників.

7.Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи.

8. Ефективне кадрове забезпечення школи кваліфікованими педагогічними кадрами.

9. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю.

  1. Предметний розгляд звернень громадян з питань діяльності навчального закладу.
  2. Організаційно-масова діяльність на територіїї обслуговування школи.
  3. Здійснення заходів щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази школи.
  4. Повне охоплення дітей 5 річного віку різними формами дошкільної освіти.

Аналіз роботи школи за 2019 – 2020 навчальний рік.

Організація навчально – виховного процесу

         Із створенням 2018 році Чигиринської ОТГ школа перейшла з підпорядкування Чигиринської районної ради до Чигиринської міської ради Школа здійснює свою діяльність відповідно до Статуту.

         Навчально-виховний (освітній) процес відбувався в одну зміну.

Педагогічним колективом школи проведено всю необхідну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі. На початок 2019-2020 навчального року  школа мала 11 комплектів класів, в яких навчалося  1 клас -12 учнів  2 клас - 10 учнів, 3 клас - 8 учнів, 4 клас - 7 учнів , 5 клас - 12 учнів, 6 клас - 13    учнів, 7 клас - 15 учнів, 8 клас - 8 учнів, 9 клас – 7 учнів, 10 клас – 6 учнів, 11 клас - 10 учнів. Всього в школі навчалося станом на 05.09.2019 року - 108         учнів. Заклад дошкільної освіти відвідували 16 вихованців.  Школа на 100%  забезпечена педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом. Передбачається у 2020-21 навальному році інклюзивне навчання 2-х учнів, які потребують фізичної та розумової корекції.

У 2019-20 навчальному році:

- розроблено єдиний режим роботи школи;

- складено розклад уроків, графік чергування вчителів по школі та їдальні;

- організовано роботу однієї групи продовженого дня, яка працювала за погодинним графіком;

- визначені профілі навчання старших класів: 10- 11 класи працюють за профілем української філології. Визначення напрямку поглибленого навчання здійснено згідно заяв батьків та проведення анкетування учнів;

- організовано роботу шести гуртків;

- організовано гаряче харчування учнів. Протягом року  безкоштовно харчувалися учні 1-4 класі та пільгові категорії учнів 5-11 класів . Решта учнів харчувалися за власні кошти.

 - вчасно розпочато опалювальний сезон у закладі (прийнято на роботу кочегарів, проведено навчання, завезено вугілля, дрова, забезпечено їх порізку).

Згідно районної програми «Шкільний автобус» забезпечено підвіз учнів до школи у супроводі педагогічних працівників.

         Велика увага у школі приділяється  охопленню дітей навчанням.

В наказом по школі  затверджено ПОРЯДОК зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

В школі організовано позакласну роботу з учнями. Працюють: студія «Дизайн-Ідея» (керівник Гончарук Л.Я), гуртки «Оберіг» (керівник Міщенко Н.В.), «Патріот» (керівник Кривенець В.М.), «Соколята» (Савченко Я.І.), «Зорепад» (Савченко Я.І.), танцювальний гурток (керівник Карандукова Л.Г.), спортивний (керівник Семеренко В.В.)  

Навчальна діяльність

На кінець ІІ семестру в школі навчалося 106 учнів, оцінювалися знання учнів 3-11 класів 86 учнів). За результатами семестрового оцінювання слід зазначити, що високий рівень навчальних досягнень мають 5  учнів (4,7%)   достатній – 77 учнів (72,6%), середній – 22 учні (20,7%), початковий –  2 учні (1,8%).

Проаналізувавши стан успішності учнів за 2019-2020 н. р. окремо по класах, виявлено, що найкращі результати мають :

         Щороку учні школи беруть участь у роботі шкільних та районних олімпіад із базових навчальних дисциплін. В роботі шкільних олімпіад взяли участь 43 учні, із них кращі результати показали 20 учнів, а в районній олімпіаді із 20 заявлених учасників, взяли участь лише 10. За підсумками - жоден учень не зайняв призового місця.

Восени учні школи  взяли участь у проведенні шкільного та районного конкурсів знавців української мови імені П.Яцика та імені Т.Шевченка. За результатами участі у районних конкурсах із 6 учасників із числа учнів школи  завдання змогли виконати лише на 46%.

З метою розвитку та вдосконалення науково-дослідницької діяльності учнів у школі створено й розпочала роботу учнівське науково-дослідницьке товариство /захист наукових міні-проектів/ (керівник Бершацька Л.О..), яке допомагає удосконалити знання з базових дисциплін, привчає учнів до науково-дослідної діяльності під керівництвом учителів-предметників.

   На початку кожного року керівники проектів, обговоривши з вихованцями напрям роботи, подавали теми до загальної таблиці. Протягом року проводилися групові дослідження. Вкінці ІІ семестру кожен колектив презентував роботу. Представлені захисти містили тематичні презентації, вірші, театралізовані композиції, пісні, танці, відеозаписи. По закінченню даного етапу проводилося обговорення, надавалися певні рекомендації один одному.

   Цьогоріч класи обрали теми для роботи:

  1. клас – «Квіти у моєму житті»;

     2   клас – «Вода – дорогоцінний подарунок природи»;

     3   клас – «Місцеві родзинки»;

  1. клас – «Слава Хлібові»;
  2. клас – «Корені мого роду»;
  3. клас – «Свято у моєму житті»;
  4. клас – «В ногу з часом»;
  5. клас – «Село і люди»;
  6. клас – «Моя вишивана сорочка, неначе долі оберіг»;
  7. клас – «Український рушник»;
  8. клас – «Мій вибір»

   В зв’язку з карантинними заходами та дистанційним навчанням, захисти досліджень у 2020 році перенесено на наступний навчальний рік. Всі колективи, окрім 5 класу, будуть працювати за такими ж темами.

   Обрана інноваційна технологія проектної діяльності в закладі сприяє підготовці молоді, яка ґрунтує свою діяльність на основі демократичних цінностей, схильна до навчання впродовж життя, здатна бути конкурентоспроможною на освітніх просторах та ринку праці.

  Цілеспрямовано проводилась позакласна робота з учнями, що забезпечує мотивацію учнів у навчанні. Здобувачі освіти залучались до різноманітних турнірів, змагань та конкурсів:

  • шкільний та районний турнір із шахів та шашок;
  • шкільні та районні змагання з баскетболу, волейболу;
  • шкільні футбольні матчі;
  • велопробіг на Козацький хутір;
  • районний (І місце) та обласний КВК «Ліга професій»;
  • обласний мистецький конкурс «Ялинка своїми руками».

Цілеспрямовано проводилась позакласна робота з учнями, що забезпечує мотивацію учнів у навчанні. Учні школи залучались до різноманітних турнірів, змагань та конкурсів:

                       

Аналіз методичної роботи

У 2019-2020 навчальному році методична робота в школі здійснювалася з метою реалізації основних положень розпорядчих документів та комплексних програм розвитку галузі Міністерства освіти і науки України, відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Чигиринської міської ради, підвищення ефективності організації навчально-виховного процесу, вдосконалення педагогічної майстерності вчителів, а також відповідно до завдань, визначених у наказі по школі «Про організацію методичної роботи в 2019-2020 навчальному році».

В школі діє чотири  методичних об’єднання: суспільно - гуманітарного циклу, природничо – математичного, початкових класів та класних  керівників. Вчителі проявляють активність, творчість, професійність, креативність у вирішенні необхідних методичних та навчальних завдань. Враховуючи зміни, що відбуваються в освітній галузі, педагоги завжди враховують у своїй діяльності всі розпорядчі та рекомендативні документи.

Активно впроваджується реформування початкової ланки у напрямку створення Нової української школи, яка передбачає різнобічний розвиток, виховання і соціалізацію особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізовано взаємодіє з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності. В 1(класовод Гончарук Л.Я.) та 2 класі (класовод Поліщук Л.В.) навчання здійснюється за навчальною програмою під редакцією Шияна Р.Б. Вчителями-предметниками в урочній та позаурочній діяльності впроваджується метод проектів, що сприяє пошуку ефективних форм організації роботи з учнями та їх батьками. З метою підвищення рівня професійної майстерності у жовтні 2019 року проведено інтерактивне засідання педагогічної ради, де комплексно розглядалися питання ефективності впровадження методу проектів, заслуховувалися пропозиції педагогів, щодо удосконалення діяльності у даному напрямку. На базі школі проведено два міжшкільні методичні об’єднання вчителів початкових класів та вчителів зарубіжної літератури, на яких наші педагоги ділилися досвідом із колегами у питаннях викладання основ навчальних дисциплін, виховної роботи, впровадження сучасних підходів у роботі із учнями, пошуку шляхів ефективної мотивації навчальної діяльності.

Педагоги школи завжди працюють над підвищенням фахової майстерності. У обласному конкурсі на кращий освітній ресурс взяли участь 4 вчителів. Двоє із них: Черкес І.В.-вчитель зарубіжної літератури та            Мякота В.В. презентували власні сайти, Олексієнко М.В. – вчитель англійської мови розробила веб-квест, Бершацька Л.О. – сформувала розробку системи занять із фізичної культури для учнів початкових класів. За результатами конкурсу ІІІ призове місце отримала Черкес І.В..  

         Досить складним випробуванням стала організація роботи під час дистанційного навчання в умовах карантину. Проте педагоги активно включилися в пошук та опанування новими формами роботи. Адміністрацією закладу було створено спільноту у месенджері Viber «Колеги», де повідомлялась уся оперативна інформація, необхідна для керівництва у організації навчальної та виховної дистанційної роботи. Також було проведено декілька оперативних нарад та педрада на платформі відеозв’язку ZOOM. Здійснювався обмін досвідом серед педагогів у практиці дистанційної роботи з дітьми. Вчителі пройшли онлайн-навчання із різних методик роботи. «Онлайн – тести: принципи успішної взаємодії під час дистанційного навчання», «Як налагодити ефективне  онлайн – навчання та покращити комунікацію з учнями в умовах карантину; «ZOOM у дистанційному освітньому процесі»,  «Природничі дисципліни: навчаємо дистанційно», «Практичні поради щодо організації дистанційного навчання під час карантину», «Використання Google Classroom для організації високотехнологічного навчання», «Організація навчання та дозвілля під час карантину»(освітня платформа «Всеосвіта»), «Інтернет- середовище для професійного розвитку вчителя математики» (освітній проєкт «НА УРОК»). Також педагоги пройшли онлайн-курси:

  1. https://osvita.diia.gov.ua/share/NLl-4nuiKOzhUv3xSqNkuyGzOq_JlP8W
  2. https://osvita.diia.gov.ua/share/M0ifNhDLVzya0ZruO01S7lxtWW2z8XBt
  3. https://osvita.diia.gov.ua/share/kyhl2xFbz_VP0AVt4SXAQX4dDkbmSI_g
  4. https://osvita.diia.gov.ua/share/Q9oPR0r89f9APcoFIyS2RXV0eqVjEw4Y
  5. https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/ed-era/downloads/56b3be2f6cb34048968fdac99786a715/Certificate.pdf
  6. https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/ed-era/downloads/e0e4edd444da483999cf536e42094d17/Certificate.pdf

взяли участь у Антикризовому онлайн-EdCamp Ukraine 2020, де протягом трьох днів обговорювалися актуальні питання дистанційного навчання.

         Використовуючи набуті знання та навики у організації дистанційного навчання активно використовувався сайт школи https://stetsivka-school.e-schools.info/ та власні сайти вчителів Черкес І.В. https://drive.google.com/drive/folders/1idrBddDcGH3cHQ_qccVcjAPEPjq2oj1I?usp=sharing, Лафи Р.М. ) https://sites.google.com/view/ruslanmatem та          Мякоти В.В. https://miakotavv000webhostapp.com,  де розміщувалися необхідні матеріали для учнів та батьків.

         Активно працювали створені спільноти класів в меседжерах Facebook, Viber та Instagram, де розміщувалась необхідна інформація для підготовки до уроків та отримання зворотного зв’язку від учнів. Вчителями проводилися онлайн-консультації з вихованцями, окрім роботи з підручниками для учнів було підібрано відео-уроки, відео-перекази, бектрейлери та інші відео-матеріали, презентації, які були доступні в онлайн режимі, інтерактивні ігри, що були розроблені на платформі Learning Aps, посилання на тексти творів та їх перекази на каналі YouTube, веб-квести,  презентації, розроблені у сервісі “Canva”,  реалізовані в середовищі “Blogger”, відео-уроки YouTube та власні відео-уроки в програмі Bandicam, посилання на інформацію в інтернет-джерелах. Дуже цікавою і комунікативною формою організації дистанційного навчання є платформа відеозв’язку ZOOM, де учні можуть спілкуватися між собою та з педагогом.

Для перевірки опрацьованого матеріалу та оцінювання учнів використовувались можливості  платформи “ClassTime”, сервісу Google-form, меседжерів Facebook, Viber.

З учнями, які не мають технічних можливостей, робота здійснювалася в телефонному режимі.

Не залишалася поза увагою і виховна робота з учнями. Класними керівниками та класоводами здійснювався постійний супровід вихованців у навчанні та вільний час. Визначні події історії та пам’ятні дати цього періоду були супроводжені створеними педагогами відеоуроками з участю учнів, презентаціями, інформаційними матеріалами.

Усіма формами дистанційного навчання було охоплено 84 учні, для 22 учнів вчителями були розроблені оптимізовані індивідуальні навчальні плани, за якими протягом першої половини червня 2020 року індивідуально працювали педагоги, надолужуючи невивчений програмний матеріал.

Вказані заходи дали можливість учням успішно завершити навчальний рік та отримати відповідні документи про закінчення певного освітнього рівня навчання.

Аналіз результатів виховної роботи

Виховна робота школи

   Виховна робота у 2019 -2020 навчальному році була спрямована на виховання національної гордості сімейних та державних традицій, патріотизму, основ християнської моралі.

    Керуючись Законом України “Про освіту”, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

України» (Наказ МОНМСУ №1243 від 31.10.2011), Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді (Наказ МОН України

від 16.06.2015 №641), Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки (Указ Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015), в закладі загальної середньої освіти протягом навчального року створювався сучасний виховний простір, духовне середовище якого сприяло гармонійному спілкуванню учнів, педагогів, батьків, розвитку особистості із спектром цінностей культури і культурних форм життя.

   Головною метою організації виховної роботи в закладі стало формування морально – духовної життєво – компетентної особистості, підготовленої до

майбутнього, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, лідер, професіонал.

   Реалізація виховних завдань здійснюється шляхом організації гурткової роботи, загальношкільних заходів, батьківських зустрічей, учнівського кола, профорієнтаційної роботи, впровадження інтерактивних форм виховної діяльності.

   Виховання учнів в школі здійснювалося в контексті національної і загальнолюдської культури, охоплювало весь освітній процес, ґрунтувалося на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднувало інтереси особистості, суспільства, держави і нації. Учні, вчителі, батьки були активними учасниками:

  • засідання педагогічної ради «Проектна діяльність», що містила матеріали по національно – патріотичному вихованню учнів («Моє рідне село», «Історичною стежкою», «Козацький хутір – моя історія» тощо) протокол №4 від 25.08.2019 року;
  • районного методичного об’єднання вчителів 3-4 класів «Роль інтерактивного навчання у формуванні освітніх компетентностей учнів НУШ» (з елементами національно – патріотичного виховання) 13.12.2019 року;
  • партнерської зустрічі з колегами Тіньківського ЗЗСО «Організація роботи в закладі засобами краєзнавства» 10.01.20202 року;
  • загальношкільного заходу «Ми з Україною!» до Дня Гідності і Свободи;
  • загальношкільного флешмобу до Дня Соборності України «Єднаймося заради України»;
  • асфальтового живопису до Дня Миру;
  • презентації Доброго діла «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм»;
  • свята Вареника;
  • конкурсної програми «Коса руса – до пояса»;
  • музичного свята «Вишиванко, моя вишиванко»;
  • фестивалю патріотичної пісні;
  • музично – розважальної програми «Я люблю Україну!»;
  • краєзнавчого квесту «Чарівний пазл»;
  • роботи гуртка «Патріот» (15 учнів), участь у районному етапі гри «Сокіл» (Джура»);
  • діяльності музейної кімнати «Колиска мого роду»;
  • районного дійства до Дня  Святого Миколая.

       Аналіз роботи психологічної служби та соціального педагога  школи

   Робота психологічної служби закладу була спрямована на створення умов для формування соціальної компетентності та самореалізації особистості, розвитку духовного, інтелектуального та фізичного потенціалу учнів.

Напрямки роботи соціального педагога в школі:

ü психологічна підготовка до навчання в школі;

ü адаптація дітей до умов перебування в освітньому середовищі;

ü протидія проявам булінгу в закладі;

ü професійне самовизначення старшокласників;

ü організація роботи з обдарованими дітьми;

ü попередження суїцидальної поведінки дітей та підлітків, насильницьких дій у родині та навчальному закладі;

ü методична робота;

ü організаційна робота з дітьми пільгового контингенту.

Основні види роботи соціального педагога:

ü діагностична;

ü консультаційна;

ü профілактична;

ü навчальна діяльність

ü організаційно – методична;

ü зв’язки з громадськістю.

   Приділяючи велику увагу та постійно контролюючи  відвідування учнями шкільних занять, класними керівниками велися індивідуальні «Аркуші відвідування учня». Вони містили місячну сітку, де відповідним кольором педагоги позначали причину відсутності учня. Тут же були і всі підтверджуючі документи на пропуски: пояснюючі, заяви, медичні довідки. Проводився моніторинг відвідування по класах та по школі. З учнями, які часто пропускають заняття, їх батьками постійно проводилися індивідуальні бесіди.

  Психологічною службою, класними керівниками проводилася системна робота, направлена на формування загальної культури особистості, адаптацію особи до життя в суспільстві, поваги до оточуючої природи. Вивчалися психолого-педагогічні особливості учнів та їх мікросередовища, умови життя, виявлялися  інтереси та потреби, труднощі та проблеми, відхилення у поведінці та своєчасно надавалася соціальна допомога та підтримка.

   Соціальним педагогом проводилися діагностування «Адаптація першокласників», Адаптація п’ятикласників», «Вихованість учнів школи», анкетування «Хто твій друг?», «Здоровий спосіб життя», «Чи відчуваєш ти насильство в школі, вдома?», «Мої захоплення», тестування «Здатність до тютюнопаління», «Мій професійний напрям».

    Профілактика правопорушень, боротьба із шкідливими звичками особливо посилювалася під час проведення Тижнів здорового способу життя, днів боротьби зі СНІДом, наркоманією, токсикоманією, тютюнопалінням.

Формування здорового способу життя здійснювалося шляхом проведення різноманітних спортивних заходів, марафонів, змагань.

№ п/п Показники роботи Виконання плану у 2019-2020 навчальному році
1. Читачів усього, з них:
учнів; 138
учителів та інших працівників. 114
24
2. Книговидача:
підручників; 1671
художньої та галузевої літератури. 634
3. Відвідування: 6
середнє денне відвідування.
4. Кількість масових заходів, з них: 23 Місячник «Нова Українська школа»
книжкових виставок. 21 Книжкові виставки до всіх знаменних та пам»ятних дат, бібліотечні уроки.
5. Фонд:
підручників; 2009
художньої та галузевої літератури. 4368
6. Книгозабезпеченість. 27
7. Оборотність. 17
8. Прочитуваність. 17
9. Надходження фонду: 503
підручників; 433
художньої та галузевої літератури. 60

Забезпечення медичної допомоги учням

Штатним розписом посаду медичної сестри в школі не передбачено, що негативно впливає на забезпечення надання первинної медичної допомоги. Частково медичні  послуги  надає фельдшер Стецівського ФАПу               Чепурна О.В.. За вказаний період нею:

  • Оглянуто на педикульоз  4 рази всіх дітей після канікул,  вибірково класи та окремі діти протягом навчального року.
  • Зроблено планові щеплення згідно календаря за попередньої згоди батьків: проти поліомієліту,  проба Манту,  дифтерії та правцю, кору, краснухи, БЦЖ. Вчителів - проти дифтерії та правцю.

Всі діти на початку навчального року пройшли медичні огляди (окремі діти за показаннями – поглиблені). Як показали результати вивчення документації, учні мають профілактичні щеплення, що підтверджуються довідками від ФАПу. Всі діти розділені по групах здоров’я : основна група-54, підготовча група-45, спецмедгрупа – 5 осіб, діти-інваліди – 3 особи         /мають незворотні захворювання/ .

Після проведених медичних оглядів діти направлялися на поглиблений  медичний огляд вузькими спеціалістами Чигиринської ЦРЛ.

За 2019-20 навчальний рік мали місце 2 випадки травмування під час навчального процесу (переломи верхніх кінцівок). Дітям була надана термінова перша долікарська медична допомога та негайно направлено на лікування до Чигиринської ЦРЛ. За наслідками травмування була створена комісія по розслідуванню нещасних випадків та складено відповідні акти. Одній дитині були виплачені страхові компенсації. В зв’язку з карантинними заходами медичний огляд у 2020 році не проводився.

Адміністративно - господарська робота

Для успішного функціонування навчального закладу необхідне проведення комплексу заходів. Протягом року було зроблено:

- для підготовки школи до роботи в 2019-2020 навчальному році було проведено належний ремонт школи (переклеєно шпалери І та ІІ поверхів, частково оновлено інтер’єр);

- успішно здійснено опалювальний період (було дотримано забезпечення належного температурного режиму),

  -закуплено в 2 клас НУШ   шкільні парти, що регулюються по висоті;

- частково замінено запірну арматуру на теплотрасі;

- закуплені медикаменти для надання долікарської медичної допомоги;

- втановлено більш швидкісний Інтернет;

- придбані практично всі матеріали для ремонту школи на наступний навчальний рік;

- закуплено необхідний побутовий інвентар;

- частково завезено дрова та вугілля на наступний опалювальний сезон;

- проведено заміну вхідних дверей на металопластикові;

- проведено ремонт класної кімнати 2 класу та закуплено все необхідне комп’ютерне та дидактичне обладнання відповідно до вимог НУШ.

- проведено капітальний ремонт підвального приміщення школи для проведення позакласної роботи, роботи гуртків, тренувань.

Було організоване одноразове харчування учнів 1-11 класів, 3-х разове для вихованців закладу дошкільної освіти, та полудник для учнів групи продовженого дня. Шкільна їдальня з грудня 2019 року почала роботу по системі НАССР, що передбачає безпеку та якість харчових продуктів. Пройдено відповідне навчання та отримано сертифікати на здійснення відповідного виду діяльності. Харчоблок забезпечено проточною холодною та гарячою водою, миючими та дезинфікуючими засобами, посудом, інвентарем. Складено перспективне та щоденне меню. Є бракеражні журнали сирої та готової продукції, книги складського обліку продуктів харчування. Продукти завозяться відповідно до тендерних угод та сертифікатів якості.

В зв’язку із скороченням термінів реалізації м’ясної продукції школа потребує придбання додаткового холодильного обладнання.

На наступний навчальний рік набрано всі 11 комплектів класів. До першого класу планується прийняти 7 учнів, до 10 класу - 12.

В зв’язку з карантинними заходами відпочинковий період для дітей не проводився. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.