Вимоги до ведення та перевірки учнівських зошитів із української мови, української та зарубіжної літератури

Дата: 14 грудня 2017 о 09:59, Оновлено 23 лютого 2021 о 23:01

Кількість і призначення учнівських зошитів

1. Кількість робочих зошитів з української мови визначається за класами:

5-9 класи - по два зошити;

10-11 класи - по одному зошиту.

2. Для контрольних робіт з української мови в усіх класах використовують по одному зошиту

3. Кількість робочих зошитів з української та світової літератури - по одному в кожному класі

4.Для контрольних робіт з української та світової літератури в усіх класах використовують по одному зошиту.

5. Для навчальних і контрольних видів письмових робіт використовують зошити в лінію (з позначеним берегом) на 18 або 24 сторінки (у 10-11 класах зошит для навчальних робіт може бути більшим за обсягом).

6. Зошити для контрольних робіт мають зберігатися в школі протягом усього навчального року.

Порядок перевірки письмових робіт

1. Зошити для навчальних класних і домашніх робіт з української мови перевіряють:

у 5-6 класах - двічі на тиждень;

у 7-9 класах - 2-3 рази на місяць;

у 10-11 класах - двічі на місяць.

2.  Зошити для навчальних класних і домашніх робіт з української та світової літератури перевіряють раз на місяць у кожному класі (виставляють не м енше двох оцінок)

3.  Оцінку за ведення зошитів з української мови, української та світової літератури виставляють один раз на місяць у кожному класі окремою колонкою в журналі.

4. Виставляючи оцінку за ведення зошита з мови чи літератури, слід ураховувати такі критерії:

- наявність різних видів робіт;

- грамотність (якість виконання робіт);

- охайність;

- уміння правильно оформлювати роботи (дотримання вимог орфографічного режиму).

5. Ведення зошитів з української мови та літератури оцінюється оцінкою від 1 до 12 балів.

Орфографічний режим

1. Записи в зошиті виконують кульковою ручкою з синім чорнилом чи його відтінками (для підкреслення членів речення, позначення значущих частин слова, оформлення таблиць, схем тощо використовують простий олівець).

2. Між класною й домашньою роботою пропускають два рядки (між видами робіт, що входять до складу класної чи домашньої роботи, рядків не пропускають).

3. Дату класної, домашньої та контрольної роботи з української мови й літератури у 5-11 класах записують так: на першому рядку дату записують словами, а на другому - вид роботи (класна, домашня чи контрольна), наприклад:

Сьоме лютого
Класна робота

У 10-11 класах у зошитах з української літератури можливим є й інше оформлення: на першому рядку записують вид роботи, а на березі цього ж рядка зазначають дату цифрами, наприклад:

07.05.06 Класна робота

В інших класах дата й назва робіт з української літератури оформлюються так, як і з української мови.

У зошитах для контрольних робіт з української мови та літератури усіх класах записується дата й лише назва роботи, наприклад:

Сьоме лютого
Читання мовчки

4. Після заголовків, назв видів робіт, підпису зошита крапку не ставлять.

5. Зразок підпису зошита:

Зошит
для робіт з української мови
учня 5  класу

Стецівського НВК І- ІІІ ступенів
Захарченка Сергія

Зошит
для контрольних робіт
із української літератури
учениці 7  класу

Стецівського НВК І- ІІІ ступенів
Усенко Олени

6. Неправильний запис охайно перекреслюють (а не беруть у дужки чи витирають гумкою або замальовують коректором).

Рекомендації до ведення зошитів  з іноземної мови

Відповідно до рекомендацій МОН України  щодо викладання іноземних мов  та згідно Інструкції ведення журналів  вводяться єдині вимоги до ведення зошитів.

Для виконання всіх видів навчальних  робіт з іноземної мови учні повинні мати по 2 зошити.

З першого року навчання  ( 2 клас )  учні можуть мати 1 робочий і 1зошит з друкованою основою.

Учні 5- 9 класів ведуть 2 зошити в обов¢язковому порядку.

Для учнів 10- 11 ( 12 ) класів можна вести 1 зошит або 2 на розсуд  вчителя- предметника, але для зручності краще вести 2 зошити, оскільки для контрольних робіт окремого зошита не заводимо.

При перевірці робіт з іноземної мови у початковій школі ( 2 – 4 класи) вчитель перевіряє всі класні та домашні роботи після кожного уроку у всіх учнів з виставленням оцінок. Вчитель виправляє помилки і пише зверху правильний варіант слова, виразу тощо.

У 5 – 9 класах зошити перевіряються один раз  на тиждень.

У 10 – 11 ( 12 ) класах у зошитах перевіряються найбільш значимі роботи, але з таким розрахунком, щоб один раз на місяць перевірялись роботи всіх учнів.

Словники перевіряються 1 раз на семестр. Вчитель виправляє помилки і ставить підпис та дату перевірки.  Оцінки за словники виставляються, але не враховуються при виставленні семестрової.

Всі записи в зошитах  учні повинні проводити з урахуванням наступних вимог :

-   зошити повинні бути обкладені;

• писати акуратно і розбірливо;
  • записувати дату виконання роботи ( число та місяць );
  • зазначати номер вправи або вид роботи, що виконується.

Зошити і словники підписуються мовою, яка вивчається відповідно до поданого зразка :

Francais

Galina  Sedova

Helena   Popova

Olga  Karpova

Form 5

Class 5

Klasse  5

School 1

Ecole  1

Schule   1

У зошитах з іноземної мови перед виконанням письмової роботи дату і вид роботи записуються прописом  за таким зразком :

Wednesday, the eleventh of December;

Jeudi, le dix septembre;

Donnerstag, den zehnten  September.

Після дати ми записуємо вправу та її номер, сторінку вказувати необов'язково.

Наприклад :  Exercise 24.