План роботи шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу на 2017-2018 н.р.

Дата: 17 січня 2018 о 10:04, Оновлено 23 лютого 2021 о 22:59

І засідання (вересень)

Методична скринька

1.  Аналіз роботи вчителів-філологів за 2016-2017 н.р. Затвердження плану роботи на 2017-2018 н.р.

2. Опрацювання інструктивних документів Міністерства освіти і науки України, обласного та районного управлінь освіти і науки  щодо роботи вчителів суспільно-гуманітарного циклу на 2017-2018 н.р

3. Про результати здачі ДПА з української мови учнів 9, 11 класів за 2016-2017 н.р. і вироблення рекомендацій щодо усунення недоліків.

4.  Огляд новинок психолого-педагогічної та методичної  літератури.

5. Про організацію системної підготовки учнів до Всеукраїнських учнівських олімпіад, інтелектуальних конкурсів та роботу «Школи олімпійського резерву» .

6. Про адаптацію учнів 5 класу до навчання в школі ІІ ступеня.

ІІ засідання (листопад)

Засідання професійного клубу

1.  Про забезпечення креативного розвитку особистості учасників навчально-виховного процесу через інноватику змісту освіти  (реферат).

2. Про підготовку і проведення предметних тижнів.

3. Проблеми формування читацької компетентності учнів у контексті сучасного змісту шкільної літературної освіти.

5. Зміна функції учителя у створенні інноваційного креативного середовища .

6.Формування креативного мислення учнів через використання інтерактивних методів і форм роботи на уроках історії (обмін досвідом)

ІІІ засідання (січень)

Ярмарок педагогічних ідей

1. Аналіз результативності участі учнів у Всеукраїнських олімпіадах , ІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т.Г. Шевченка та конкурсі знавців української мови ім.. П. Яцика.

2.Форми та методи викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури у профільних класах з використанням ІКТ, спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів.

3. Моніторинг якості навчання та розвитку творчої компетентності учнів.

4.  Вироблення рекомендацій на допомогу учням і батькам 9, 11 класів для кращої  підготовки до ДПА та ЗНО з української мови та літератури.

5. Створення моделі професійного самовдосконалення «Я-творча особистість» (самоосвіта вчителя-філолога).

І V засідання (березень)

Круглий стіл

1. Аналіз взаємовідвідування  уроків учителями суспільно-гуманітарного циклу.

2.Творчий звіт вчителів( в рамках атестації 2017 р.) Розвиток професійної компетентності сучасного вчителя: реалії і перспективи.

3. Креативні технології навчання на уроках мови та літератури.

4. Ознайомлення з інструктивними листами Міністерства освіти і науки про закінчення 2017-2018 н.р. та організацію і проведення ДПА з української мови для учнів 9,11-х  класів, ЗНО учнів 11-х класів. Методичні рекомендації щодо підготовки учнів до здачі ДПА та ЗНО.

5.Про моніторинг рівня знань учнів 5-11 класів з української мови за І семестр 2017-2018 н/р.

V засідання (травень)

Методична сесія

1. Аналіз роботи МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу.

2. Обмін досвідом про форми й методи роботи з обдарованими дітьми.

3.  Моніторинг успішності учнів 5-11 класів з української мови та літератури, зарубіжної літератури, російської мови, історії та права за  ІІ семестри та рік.

4. Моніторинг професійного і творчого рівня педагога  та його вплив на розвиток особистості учня та якість знань (реферат)