Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт директора школи 2021 рік

Дата: 6 серпня 2021 о 05:50

ЗВІТ

директора Стецівського НВК І-ІІІ ступенів

Чигиринської міської ради

Олександра Сабадаша

перед педагогічним колективом

 та громадськістю

за 2020/2021 навчальний рік

Стецівка - 2021

Закінчився навчальний рік, і сьогодні ми робимо певні підсумки роботи колективу закладу, оцінюємо діяльність директора на посаді протягом 2020/ 2021 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Як директор закладу у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувавсяся Статутом, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обовязками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

І. Загальна інформація про заклад

Стцівський НВК І-IIІ ступенів  є комунальною власністю Чигиринської міської ради Черкаської області. Управління та фінансування здійснюється бухгалтерією відділу освіти Чигиринської міської ради.

Будівля закладу функціонує з 1978 р., земельна ділянка, яка належить закладу, має площу 2,6 га.

Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.

Виконання ст.53 Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту»:

На виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.

ІІ. Освітнє середовище закладу

Територія навчального закладу огороджена повністю, з метою обмеження доступу стороннього автотранспорту облаштовано шлагбаум та ворота. Облаштовано два спортивних майданчики: футбольно-баскетбольний, волейбольний, які мають трав’яне покриття. Спортивне обладнання утримується в належному стані, загроз для травмування дітей не несе, про що складаються акти обстеження два рази на рік.  Смуга перешкод відсутня.

Територія озеленена достатньо. Облаштовано квітники із багаторічними рослинами та трояндами. Обладнано місця  для проведення уроків на свіжому повітрі. Одна альтанка, місця для сидіння утримуються в належному стані. Своєчасно проводиться очищення території від сухого листя й трави, косіння трави, обрізання гілок. Декілька дерев потребують спилювання, так як дуже затіняють один із класів.

Приміщення початкової школи  відокремлене від приміщень для учнів старших класів і знаходиться на 1 поверсі. Облаштування приміщень та кабінетів не створює загрози травмування учнів та працівників. У кабінетах меблі розставлені належним чином, рекреація, коридори та сходи не загромаджені.

Режим прибирання закладу забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів, навчальних приміщень. Режим провітрювання дотримується .

         Відповідно до Санітарного регламенту в школі обладнано 4  внутрішні туалети. Один працює в ЗДО, один для дітей з особливими потребами і по одному на кожному поверсі. На випадок аварії працює надвірний туалет.

Харчоблок. Санітарно-гігієнічний стан їдальні відповідає нормам, діти харчуються на трьох перервах, що дає змогу раціонально використовувати меблі та посуд. Рукомийники забезпечені милом, черговий учитель слідкує за дотриманням гігієнічних вимог учнями перед прийманням їжі. В зв’язку з карантинними обмеженнями питний режим є індивідуальним.

Працівники дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв, наявне підсобне приміщення, погріб. Посудом харчоблок забезпечений. Працює дві електричні плити, 2 морозильні та одна холодильна камера.

Постійно є в наявності холодна, гаряча проточна вода, працює каналізація. Каналізаційні стоки регулярно вивозяться спеціальним транспортом відповідно до вимог системи НАССР. Аналіз питної води проводився у серпні 2020 року та буде проведено у липні 2021 року лабораторним центром Держпродспоживслужби.

Аналіз дотримання санітарно-гігієнічних вимог у приміщеннях закладу показав, що температурний режим в цілому дотримується. В навчальних кабінетах температура в межах норми +18,+20 градусів, в ЗДО +20,+24 градуси. Проведено ремонт освітлення кабінетів, коридорів із заміною на енергоощадливі люмінесцентні лампи. На період карантину особлива увага приділяється вологому прибиранню, яке здійснюється декілька разів на день відповідно до затвердженого графіка. Прибирання здійснюється обслуговуючим персоналом з використанням миючих та дезінфікуючих засобів відповідно до Санітарного регламенту на період карантину. Особлива увага приділяється якості харчових продуктів, які здійснюють різні доставщики. Наявні сертифікати якості та інші документи, що підтверджують належну якість продуктів харчування. На даний час школа працює над запровадженням системи безпеки харчових продуктів відповідно до системи ХАСП.

Харчування дітей здійснюється відповідно до Постанови Головного санітарного лікаря з дотриманням належної дистанції.  Дезінфікуючими, миючими засобами, засобами захисту для працівників харчоблоку забезпечені у достатній кількості (маски, щитки, рукавички, спецодяг). Графіки та інструкції обробки наявного інвентаря та обладнання розроблені станом на 01.09.2020 року. Поряд з цим слід відмітити, що на харчоблоці наявні невідповідні меблі. Тому в 2021 році плануємо закупити столи для видачі готових страв, розробки сирих овочів, м’яса та риби. Школа працює над запровадженням нової системи харчування відповідно до Постанови КМУ №305 від 24 березня 2021 року.

ІІІ. Навчальні приміщення

Заклад забезпечений оптимальною кількістю приміщень. Функціонують навчальні кабінети, бібліотека, їдальня, ЗДО, кабінети адміністрації школи, спортивна зала. Для забезпечення формування ключових компетентностей у різних галузях прагнемо забезпечувати відповідне обладнання для кабінетів інформатики, природничо-математичних наук. Школа має швидкісний Інтернет, тому працюємо над придбанням сучасних телевізорів, що покращить навчальний процес. Проведено ремонти класів для НУШ з відповідним технічним та матеріальним забезпеченням.

Оформлення навчальних кабінетів та коридорів здійснюємо відповідно до рекомендацій МОН. Під час перерв діти відпочивають у рекреації та коридорах, під час сприятливої погоди - на подвір’ї. Облаштовано ізолятор для тимчасового перебування хворих дітей. Але не створено кімнати для відпочинку педагогів  в зв’язку з відсутністю вільних приміщень. Потребує створення і окремий кабінет соціального педагога.

ІV. Вимоги з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, обізнаність учасників освітнього процесу з правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі є під щоденним контролем адміністрації школи та завідуючого господпрством.

Заклад забезпечений первинними засобами пожежогасіння: вогнегасників 12 шт., ящиками з піском,  пожежним щитом. Потреба в закупівлі кошми для кабінету інформатики, хімії, фізики.

На зборах трудового колективу  затверджено Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладу. Педагогічною радою буде затверджений наявний план роботи закладу на 2021-2022 навчальний рік, де передбачено розділ «Заходи з охорони праці».

Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності діють відповідно до наказів по закладу. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці .

У наказах по закладу  призначено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство та пожежну безпеку в закладі.

Щорічно за планом роботи закладу проводиться навчання працівників з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. За графіком проводяться заліки працівників, про що оформляються протоколи в окремому журналі.

У закладі наявні  необхідні журнали для реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці працівників та учнів закладу. Питання щодо охорони праці обговорювалися на нараді при директору у листопаді 2020 року . Розроблені та виконуються в період освітнього процесу заходи з охорони праці.

Протягом 2020-2021 навчального року був один випадок травмування під час уроку фізкультури, про що складені відповідні документи.

У червні 2021 року проведено заміри контурів заземлення та ізоляції електрообладнання, про що складений відповідний акт.

Щоденно здійснюється контроль за температурним режимом у шкільному приміщенні, за режимом провітрювання, вологим прибиранням, яке проводиться декілька разів на день.

Проблемою школи залишається відсутність у штаті медичної сестри, що впливає на якість надання долікарської допомоги. А тому виникає потреба в підписанні угоди з Чигиринським ЦПМСД на обслуговування школи працівником ФАПу. Щомісячно учні 1-11 класів проходять огляд на педикульоз.

           На 01.09.2020 року всі працівники пройшли медогляди і допущені до роботи.

Постійно здійснюється контроль щодо роботи системи забезпечення життєдіяльності будівлі закладу. Оформляються відповідні акти.

Вся робота з охорони праці спрямована на виконання Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», розпоряджень міського голови, наказів відділу освіти. За 2020/21 навчальний рік в школі декілька разів призупинявся навчальний процес в зв’язку з хворобою педпрацівників і введенням карантинних обмежень. У ці періоди школа  працювала на дистанційному навчанні.

V. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму

Із учнями закладу перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем  - предметником, в кожному кабінеті та спортзалі.

Перед осінніми та зимовими канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу  записувалися відповідні бесіди. На період карантину інструктажі з техніки безпеки проводилися в онлайн режимі та індивідуально з учнями і батьками відповідно до наявних інтернет - ресурсів.

Кожним учителем - предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.

Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі закладу.

Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями, в межах області,  які фіксувалися в класних журналах.

      VI. Охоплення учнів гарячим харчуванням

У 2020-2021 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо) за рахунок бюджетних та батьківських коштів.

Гарячим харчуванням було охоплено всіх учнів закладу, 21 дитина пільгових категорій були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням. В ЗДО надавалося триразове харчування відповідно до нині діючих норм.

Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражу черговими вчителями.

Затверджене та введене в дію двотижневе перспективне меню на весняно-літній та осінньо-зимовий період. Вартість харчування на одного учня склала 18 грн, а вихованців ЗДО - 35 грн.

VII. Використання мережі Інтернет

У закладі освіти створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, в учасників освітнього процесу формуються навички безпечної поведінки в Інтернеті.

Використання Інтернет-ресурсів – один із інструментів для навчання та викладання, однак він може створювати серйозні ризики для користувачів, якщо не дбати про безпечний доступ до мережі та не дотримуватись правил користування нею. Аби уникнути таких ризиків, заклад має власну політику щодо безпечного користування мережею Інтернет, яка передбачає:

  • мережевий захист (Brandmauer) – вбудований в Microsoft Windows міжмережевий екран, який є частиною Центру забезпечення безпеки Windows;
  • користування Інтернет ресурсами під час навчальних занять під наглядом педагогів;
  • моніторинг шкільних ресурсів
  • збереження персональних даних учасників освітнього процесу.

У закладі не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. За загальним правилом перед зйомкою та розміщенням фото-відеоматеріалів закладом освіти на своїх веб-ресурсах, отримуємо дозвіл на це від батьків чи інших законних представників дитини.

У закладі розроблені правила користування мережею Інтернет для учнів:

  • використання Інтернет-ресурсів виключно з навчальною метою;
  • заборона відвідування сайтів, які містять непристойну, заборонену інформацію;
  • використання інформації з Інтернет-ресурсів має містити посилання на джерело отриманої інформації;
  • заборона поширення інформації, що може образити інших осіб або заподіяти їм шкоду.

VIІIФормування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

У закладі навчається двоє дітей у двох інклюзивних класах. Один учень з особливими освітніми потребами (з особливостями психічного та розумового розвитку), другий має фізичні вади/порушення опорно-рухового апарату/. За кожним учнем закріплений асистент вчителя.  Вчителі забезпечують гнучкість у використанні середовища: дизайн класних та ресурсної кімнат; в організації освітнього процесу – використання гнучких методів навчання, викладання, пристосування навчального матеріалу, розроблення індивідуальних навчальних планів, відповідно до освітніх потреб дитини; розумне пристосування (інформативність, наявність позначок, написів, вказівників, тощо), обладнання, забезпечення розвивальними матеріалами. При цьому слід відмітити, що обидва учні мають прогрес в опануванні навчальним матеріалом.

 Асистенти вчителів працюють над поповненням матеріальної бази, створенням дизайну навколишнього середовища для комфортного перебування дітей з особливими освітніми потребами.

Заклад взаємодіє з батьками дітей з ООП та фахівцями інклюзивно-ресурсного центру, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти. При навчальному закладі створено групи з розроблення індивідуальних програм розвитку дітей з ООП та команди психолого-педагогічного супроводу по кожній такій дитині. На кожен навчальний рік ця група, враховуючи рекомендації психолого-медико-педагогічної консультації та висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, розробляє індивідуальну програму розвитку на кожного учня з ООП. Членами такої групи обов’язково є батьки, асистент учителя, фахівець інклюзивно-ресурсного центру, класний керівник, практичний психолог та завуч школи. ІПР обов’язково узгоджується з батьками дітей під розпис. Членами команди психолого-педагогічного супроводу також, обов’язково, є батьки, асистент учителя, класний керівник, соціальний педагог та завуч. Дана команда аналізує динаміку розвитку дитини та визначає основні корекційно-розвивальні завдання на навчальний рік. Робота команди супроводу відзначається ефективністю, так як, активізує і спонукає батьків до співпраці та контролю над дітьми, організовує подальше правильне навчання і виховання з метою корекції недоліків емоційно-особистісного, мовленнєвого розвитку дитини, підвищення рівня розумового розвитку та інтересу до знань, активізації пізнавальної діяльності і соціальної адаптації.

Спільна робота навчального закладу і батьків має позитивний результат – батьки зацікавлені в тому, щоб діти відвідували навчальний заклад, отримували відповідні знання, навички, були інтегрованими в суспільство. Тісна співпраця навчального закладу з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей включає в себе індивідуальні консультації батьків з дітьми, консультації асистентів учителів, проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей з метою визначення освітньої програми, організації психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, а також з метою аналізу динаміки психічного розвитку і навчальних можливостей дітей.

Для  одної дитини з вадами фізичного розвитку побудований внутрішній туалет /кошти виділені міською радою в сумі 10000 грн./

ІX. Організація освітнього процесу

Випускники 11 класу минулого 2019-2020 навчального року працевлаштовані, про що свідчить результат наведеної нижче таблиці:

Клас

Випущено

ПТНЗ

ВНЗ І-ІІ рівня акредитації

ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації

Працюють

11 клас

9

3

2

4

-

Отримання базової загальної освіти випускниками 9-х класів:

№ з/п

Навчальний рік

Усього випускників

Кількість випускників 9-х класів, які

Продовжують навчання в ЗЗСО

ПТНЗ

ВНЗ І-ІІ рівня акредитації

1

2012/2013

10

6

2

2

-

2

2013/2014

8

7

1

-

-

3

2014/2015

8

6

2

-

-

4

2015/2016

5

5

-

-

-

5

2016/2017

7

5

1

1

-

6

2017/2018

11

9

2

-

-

7

2018/2019

11

10

1

-

-

8

2019/2020

7

5

1

1

-

9

2020/2021

7

X. Стан і розвиток мережі закладу

У 2020-2021 навчальному році в закладі працював 21 педагогічний працівник і 9 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 95 учнів у 11 класах:

  • 1-4-х – 4 класи (39 учні);
  • 5-9-х – 5 класів (41 учнів);
  • 10-11- 2 класи (15 учнів).

Мова навчання – українська. Середня наповнюваність класів становила 9 учнів, що дещо збільшилась  порівняно з попередніми роками.

У 2020-2021 навчальному році переведено до 10 класу – 7 учнів, із 11 класу випущено – 10 учнів.

XІ. Кадрове забезпечення

За якісним складом педагогічних працівників наш заклад має можливість надавати учням якісні освітні послуги.

Із вищою освітою у школі працює 17 вчителів, 3 асистенти вчителя, середню спеціальну освіту має 1 педпрацівник. Всі педагоги є штатними працівниками закладу.

  • 7 педпрацівників мають вищу кваліфікаційну категорію, з них 4 вчителі – звання: «вчитель-методист» (3), «старший учитель» (1), 2 працюють асистентами вчителів інклюзивних класів;
  • 9 вчителів мають І категорію;
  • 2 вчителі – ІІ категорію;
  • 10 вчителів мають педагогічний стаж понад 30 років;
  • 7 більше 10 років;
  • 3 педпрацівники – більше 5 років;
  • 1 вчитель – до 5 років.

Педагогічні працівники працюють за фахом, за винятком вчителів хімії, мистецтва.

Система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників зазнала ключових змін на виконання положень закону України «Про освіту» та реалізації прав педагогічних працівників на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації. Заклад перейшов на реалізацію Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників, відповідно до Постанов КМ № 800 від 21.08.2019 та №1133 від 27.12.19, яким встановлено загальний обсяг підвищення кваліфікації не менше 150 годин на 5 років.

У закладі освіти створені умови для постійного підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розроблено, затверджено й оприлюднено перспективний план підвищення кваліфікації на 2021 рік. У 2020-2021 навчальному році за бюджетні кошти пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Полтавського ОІППО Дудка В.В. (директор закладу), Титаренко Т.В. (учитель початкових класів), Дзюбан Л.О. (заступник директора ЗЗСО), Шаповал Н.М. (заступник директора з ВР), Антотонь М.Ю. (учитель початкових класів), Ітякіна В.Г. (учитель музичного мистецтва), Дев’ятко Н.О. (асистент учителя ЗО з інклюзивного навчання), Нестеренко Н.В. (учитель трудового навчання).

Результати атестації педагогічних працівників

У 2020-2021 н.р. проходили чергову атестацію 5 педпрацівниківДудка В.В. (вчителька зарубіжної літератури), Дзюбан Л.О. (вчителька української мови та літератури), Ітякіна В.Г.(педагог-організатор), Забічук В.В. (учитель фізичної культури), Антонь М.Ю. (вчителька початкових класів). На належному рівні був проведено вивчення системи роботи вчителів, що атестувалися, та їх творчі звіти.

За результатами атестації рішенням комісії І рівня два педпрацівники підтвердили відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії», один педпрацівник підтвердив відповідність тарифному розряду, за рішенням комісії ІІ рівня два педпрацівники підтвердили відповідність раніше встановленій кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», один педпрацівник підтвердив відповідність раніше встановленому педагогічному званню «учитель-методист».

XII. Методична робота. Педагогічна діяльність педагогічних працівників

Методична робота в закладі була спрямована на ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти, розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти.

На початку навчального року в ЗЗСО було видано наказ про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, що визначає науково-методичну проблему, над якою працюватиме школа, структуру організації методичної роботи.

У 2020-2021 навчальному році педколектив четвертий рік працював над реалізацією методичної проблеми «Формування ключових компетентностей як основа успішної самореалізації школяра», апробовуючи та застосовуючи обрані педагогічні технології компетентнісного підходу до вивчення предметів.

Науково-методична робота здійснювалась структурними підрозділами:

  • педагогічна рада;
  • проблемний семінар;
  • творча та динамічна групи;
  • постійно діючий психологічний семінар-тренінг;
  • самоосвіта;
  • індивідуальна педагогічна діяльність.

Аналіз підсумків методичної роботи показав, що вона була спрямована на створення інформаційних, науково-методичних, організаційно-педагогічних умов для професійно-особистісного зростання педагогів, удосконалення навчально-виховного процесу, якості знань та вмінь учнів, утвердження компетентнісного підходу.

На засіданнях проблемного семінару, що проводились за планом, було розглянуто методологічні засади формування ключових компетентностей нової української школи, формування ключових компетентностей учнів у процесі вивчення фізкультури та курсу «Захист України» (Керівник семінару Дзюбан Л.О.)

Робота структурних підрозділів: творчої групи «Компетентнісне читання» (керівник Шинкаренко Т.М.), динамічної групи вчителів початкової школи (керівник Яковенко О.М.), методоб’єднання класних керівників (керівник Шаповал Н.М.) була також підпорядкована реалізації педагогічної проблеми та вирішенню головних завдань методичної роботи.

Підсумки роботи цих об’єднань підбиті на останніх засіданнях, визначені завдання на наступний навчальний рік. Стан методичної роботи проаналізований у відповідному наказі.

Методична робота в закладі проводилась згідно плану, щопонеділка проводились оперативні методичні наради, щомісяця – наради з планових питань, а також опрацьовувались документи МОН України та інших органів системи освіти. Більше уваги в порівнянні з попередніми роками було приділено формуванню внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу.

Більшість учителів провела показові уроки з метою обміну досвідом з колегами, провести частину запланованих на квітень завадив карантин. Перебувала під контролем індивідуальна методична робота вчителів школи. Значна увага зверталась на організацію роботи 1-3 класів початкової школи за принципово новими програмами та стандартами НУШ, забезпечення комфортного освітнього середовища.

З’явився ще один напрям методичної роботи – це методична робота вчителів та асистентів учителів інклюзивних класів. Крім курсової підготовки, значну роль відіграє самоосвіта та консультації з фахівцями Новосанжарського ресурсного центру.

Асистенти учителів Клименко О.Ю., Дев’ятко Н.О., Нестеренко Ж.В., Антонь М.Ю. та вчителі предметники інклюзивних класів забезпечують навчання шесті учнів з ООП 4-х інклюзивних класів на достатньому методичному рівні, фахівці закладу Титаренко Т.В., Антонь М.Ю., Карпенко Я.О. забезпечують корекційні заняття учнів з ООП.

Основні питання, що розглядалися в ході методичних та оперативних нарад:

  1. діяльність педагогічного колективу з удосконалення освітнього середовища;
  2. самоосвітня діяльність вчителя;
  3. компетентнісний підхід в освітній діяльності;
  4. формувальне оцінювання здобувачів освіти.

Охоплено напрямки:

  • методичні проблеми;
  • відвідування учнями школи;
  • організація харчування учнів у закладі;
  • питання з безпеки життєдіяльності;
  • навчальна компетентність учнів і професійний рівень компетентності вчителя;
  • стан викладання навчальних предметів і рівень навчальних досягнень учнів;
  • стан інклюзивного навчання;
  • сумісна праця сімї та школи у вихованні підростаючого покоління;
  • питання переведення учнів до наступних класів та випуску учнів зі школи;
  • питання академічної доброчесності.

Згідно з річним планом роботи протягом року проведено предметні тижні:

Предметні тижні:

Назва тижня

Дата

Відповідальний

1

Олімпійський тиждень

Вересень

Забічук В.В.

2

Тиждень початкових класів

Грудень

Учителі початкових класів

3

Тиждень української мови та літератури

Лютий

Учителі української мови

XIІІ. Навчальна діяльність учнів

Упродовж 2020-2021 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу в освітній процес, забезпечення стандартів НУШ для 1-3 класів та інклюзивної освіти для дітей з ООП.

Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей в освітній процес. Станом на 1 вересня 2020 року до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років.

На початок навчального року було 99 учнів, на кінець І семестру – 96. Лише показники високого рівня мали два учні 4-11 класів, високого та середнього – 11 учнів 4-11 класів. У 3 класі НУШ застосовувалось формувальне оцінювання.

Якісний показник навчання за результатами оцінювання за І семестр становить 27% у початковій школі (4 клас), 14,5% – базовій, 20% –  у старшій, по закладу – 18,6%.

У закладі ведеться системний моніторинг стану відвідування занять учнями. Безпосередній контакт з учнями та їх батьками тримають класні керівники, які ведуть щоденний облік відвідування, оперативно з’ясовують причини відсутності дитини на уроках. У закладі ведеться Журнал обліку відвідування, який дає оперативну інформацію щодо стану відвідування у закладі щодня. У разі виявлення проблемних ситуацій вживаються заходи для уникнення пропусків занять. При потребі дитина відвідується вдома, інформуються органи місцевого самоврядування, ювенальної превенції, здійснюються дії, що дають реальний результат.

Проміжний зведений аналіз відвідування здійснюється за участю класних керівників та заступника директора з виховної роботи щомісяця. В основному учні занять без поважних причин не пропускають, своєчасно надають підтверджуючі документи: довідки із медичних закладів чи пояснюючі записки від батьків. З батьками існує порозуміння з цього питання, існує взаємодія.

Разом з тим простежуються негативні тенденції – з певними батьками важко знайти порозуміння щодо належного контролю за відвідуванням дітьми занять, своєчасного надання підтверджуючих документів.

Існує група дітей із соціально неспроможних сімей, які вимагають посиленої уваги з боку класних керівників, адміністрації. Виховні заходи дають тимчасовий ефект. Окремі батьки вказують у пояснювальних записках причини пропуску, що на відповідають дійсності. Над подоланнями цих явищ продовжуємо працювати.

XІV. Виховна та позакласна робота

    Керуючись Законом України “Про освіту”, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

України» (Наказ МОНМСУ №1243 від 31.10.2011), Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді (Наказ МОН України

від 16.06.2015 №641), Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки (Указ Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015), в закладі загальної середньої освіти протягом 2020 – 2021 навчального року створювався сучасний виховний простір, духовне середовище якого сприяло гармонійному спілкуванню учнів, педагогів, батьків, розвитку особистості із спектром цінностей культури і культурних форм життя.

   Головною метою організації виховної роботи в закладі стало формування морально духовної життєво компетентної особистості, підготовленої до

майбутнього, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, лідер, професіонал.

   Реалізація виховних завдань здійснюється шляхом організації гурткової роботи, загальношкільних заходів, батьківських зустрічей, учнівського кола, профорієнтаційної роботи, впровадження інтерактивних форм виховної діяльності.

   Розвиток особистісного потенціалу та креативності здобувачів освіти здійснюється через проектні технології. Всі класні колективи працювали над тематичними дослідженнями та їх захистом:

  • «Будьмо здоровими!» (1 клас);
  • «Місцеві родзинки» (2 клас);
  • « Водойми мого краю» (3 клас);
  • «Слава Хлібові!» (4 клас);
  • «Корені мого роду» (5 клас);
  • «Свято у житті людини» (6 клас);
  • «Інформаційна мода» (7 клас);
  • «Село і люди» (8 клас);
  • «Моя вишивана сорочка, неначе долі оберіг» (9 клас);
  • «Український рушник» (10 клас);
  • «Мій вибір» (11 клас).

   Виховання учнів в школі здійснювалося в контексті національної і загальнолюдської культури, охоплювало весь освітній процес, ґрунтувалося на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднувало інтереси особистості, суспільства, держави і нації. Учні були активними учасниками заходів:

  • «Осіння фотозона»;
  • КТС «Щедрий вівторок! Робити добро людям!»;
  • інтерактивний плакат «Припини цькування! Підтримай жертву!»;
  • військово – патріотичний конкурс «Герої не вмирають!»;
  • віртуальна стінка «Дружба – найцінніший скарб»;
  • естетичний куточок «Великоднє диво»;
  • акція «Молюся за тебе, солдате!»;
  • День вишиванки;
  • свято козацької каші;
  • екскурсійна поїздка в національний парк «Межигір’я»;
  •  вишкіл за системою Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

   Одним з основних напрямів профілактичної роботи зі злочинністю та правопорушеннями є правове виховання. Класні керівники, вчитель правознавства використовували  інтерактивні форми роботи з учнями, батьками, громадськістю:

  • інформаційний кошик «Право…знавство» (Добровольська О.І.);
  • правовий лекторій «Життєві цінності» (Лушпай Т.А.);
  • правовий пазл «Економно жити – себе і країну збагатити» (Олексієнко М.В.);
  • малюнкова галерея «Діти проти насильства»;
  • інтерактивний журнал «Життя – це дар, бережи  і цінуй його» (Лафа Р.М.);
  • гра – пазл «Конвенція про права дитини» (Лушпай В.А.);
  • правовий Інстаграм (Черкес В.В.);
  • брейн – ринг «Не заблукати на стежках Закону» (сектор взаємодопомоги).

   Високо оцінюється робота студії – дизайн «Ідея» (керівник Гончарук Л.Я.), гуртка «Оберіг» (керівник Міщенко Н.В.) Учні початкових та середніх класів, копіюючи техніки вмілих педагогів, створювали незвичайні вироби. Завдяки цьому були організовані тематичні виставки у «Павутинці творчості»:

  • «Палітра жовтня»;
  • «Весняний цвіт»;
  • «Україна в моєму серці»;
  • «Зимова казка»;
  • «Краса і радість у вазоні».

  З метою розвитку обдарованості в закладі багато учнів залучені до участі в гуртках:

  • баскетбольний;
  • волейбольний;
  •  «Мандрівник»;
  • «Навколо світу»;
  • «Правознавець»;
  • «Літературна вітальня»;
  • «Цікава математика»;
  • «Мовна абетка»;
  • «Дивограй»;
  • хореографічний;
  • «У світі інформатики».

   В області формування виховної системи школи працювало методичне об’єднання класних керівників. 11 досвідчених педагогів прагнули  виховати особистість, вкладаючи душу, віддаючи серце дітям. В оформленій теці є всі дані про класних керівників, протоколи проведених засідань, виступи, співдоповіді, анкетування, моніторинг роботи методичного об’єднання.

Протягом 2020 – 2021 навчального року розглянуто питання:

  • «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID – 19» (міні – тренінг – Бершацька Л.О.)
  • Педагогічна майстерня: «Психологічні прийоми для зняття напруги у дітей та батьків під час карантину» (аналіз - Гончарук Л.Я.)
  •  Про співпрацю з батьками в умовах дистанційного навчання

 (аналіз - Лушпай В.А.)

  •  Формування активної життєвої позиції учнівських колективів та батьківської спільноти в умовах НУШ (співдоповідь – Поліщук Л.В.)
  • «Нестандартні форми методичної роботи» ( тренінг - Бершацька Л.О.)
  •  «Методика аналізу індивідуальних потреб» як інструмент позитивного підходу до роботи з дитиною чи сім’єю» (практикум – Бершацька Л.О.)
  • Ефективність позитивного підходу у розвитку особистості (співдоповідь -  Мякота В.В.)
  • Використання нестандартних форм виховної роботи як засобу активізації освітньої діяльності учнів (співдоповідь – Лушпай Т.А.)
  • Стан відвідування учнями школи навчальних занять співдоповідь  -(Алексеєнко Н.В.)

    Оскільки, школа є центром духовного здоров'я й естетичного виховання, творчої думки і несподіваних дитячих відкриттів, то організації учнівського самоврядування в школі приділялася достатня увага. В структурі шкільної демократичної держави – загальношкільна учнівська конференція – президент – спілка лідерів – шкільна рада. Працювало 4 сектори:

  • сектор інформаційний;
  • сектор відео блогів;
  • сектор взаємодопомоги;
  • сектор масових заходів. 

     Учні школи взяли участь у заходах художньо – естетичного напрямку:

  • асфальтовий живопис «Голуб миру»;
  • святкова програма «Осінній маскарад»;
  • музична програма «У ритмі танцю запального»;
  • розважальна програма «Банкомат кохання»;
  • свято Стрітення.

    Приділяючи велику увагу та постійно контролюючи  відвідування учнями шкільних занять, класними керівниками велися індивідуальні «Аркуші відвідування учня». Вони містили місячну сітку, де відповідним кольором педагоги позначали  причину відсутності учня. Тут же містилися і всі підтверджуючі документи на пропуски: пояснюючі, заяви, медичні довідки. Проводився моніторинг відвідування по класах та школі. З учнями, які часто пропускають заняття, та їх батьками постійно проводилися індивідуальні бесіди.

   Адміністрацією школи, психологічною службою, класними керівниками проводилася системна робота, направлена на формування загальної культури особистості, адаптацію особи до життя в суспільстві, поваги до оточуючої природи. Вивчалися психолого-педагогічні особливості учнів та їх мікросередовища, умови життя, виявлялися  інтереси та потреби, труднощі та проблеми, відхилення у поведінці та своєчасно надавалася соціальна допомога та підтримка.

   Соціальним педагогом проводилися діагностування «Адаптація першокласників», Адаптація п’ятикласників», анкетування «Хто твій друг?», «Здоровий спосіб життя», «Чи відчуваєш ти насильство в школі, вдома?», «Мої захоплення», тестування «Здатність до тютюнопаління», «Мій професійний напрям», тренінги «Не стань жертвою булінгу», «Карта життя: самостійний вибір майбутньої професії», «Що таке толерантність».

    Профілактика правопорушень, боротьба із шкідливими звичками особливо посилювалася під час проведення Тижнів здорового способу життя, днів боротьби зі СНІДом, наркоманією, токсикоманією, тютюнопалінням.

Формування здорового способу життя здійснювалося шляхом проведення різноманітних спортивних заходів, марафонів, змагань:

  1. скакалковий призер;
  2. шахово – шашковий турнір;
  3. спортивний марафон «Будь здоровим!»;
  4. спортивні змагання «Маленькі олімпійці»;
  5. футбольний турнір;
  6. брифінг «Вплив тютюнового диму»;
  7. рольовий діалог «Акорди здоров’я».

XV. Робота закладу дошкільної освіти

   Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Статуту ДНЗ, Колективного договору та інших розпорядчих документів.

   Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем.

   Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Діяльність керівника дошкільного закладу направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

   ЗДО має типове приміщення, що знаходиться в школі.

   За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 15 місць для дітей віком від 3-х років до 6 років.

   Комплектація груп дітьми в 2020-2021 навчальному році складала – 15 дітей.

Змішана група комплектувалася за віковими ознаками, відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в закладі дошкільної освіти.

   В ЗДО функціонувала 1 різновікова група.

   У 2021 році до ЗОШ підуть 7 випускників ЗДО.

   В закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на забезпечення закладу кадрами.

   Трудовий колектив налічує 4 педагогічних працівники, 3 – технічного персоналу.

   Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів: 1 раз на 5 років педагогічний склад проходить курси підвищення кваліфікації.

   Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо-виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ДНЗ, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту. Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в ЗДО у 2020-2021 навчальному році визначався освітньою програмою «Дитина» (нова редакція). Поряд з тим ЗДО використовує інноваційні технології: розвивальні ігри Воскобовича, Кюїзенера, Дьєнеша, технологію Н. Гавриш, дослідницько-пошукову діяльність, LEGO -конструювання. Організація діяльності закладу в 2020-2021 навчальному році здійснювалась відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 30.07.2020 № 1/9 - 411 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020-2021 навчальному році».

   Належна увага в ЗДО приділялась самоосвіті педагогічних працівників. Педагогічна освіта здійснювалась різнобічно: проходження курсів підвищення кваліфікації, систематичного вивчення методичної, психологічної, педагогічної літератури. Форми роботи в зв’язку з карантинними обмеженнями відбувалися в режимі он-лайн (платформа ZOOM).

   Планування контролю за станом освітнього процесу в дошкільному закладі було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.  

    Адміністрацією дошкільного навчального закладу здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу.

   Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені у різновіковій групі музичні свята та розваги. В цьому навчальному році вони проводилися без участі батьків в зв’язку з карантинними обмеженнями.

    У закладі проводилися виставки дитячих робіт, фотовиставки відповідно до річного плану роботи , в яких приймали участь всі вихованці ЗДО. Приємно бачити тісну взаємодію родин вихованців та ЗДО.

   В поточному навчальному році в ЗДО продовжували впроваджуватися такі інноваційні технології як розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку через навчання складати розповіді з опорою на мнемотехніку та інші.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Оснащення матеріально-технічної бази з організації харчування забезпечує оптимальні умови для прийому, зберігання, обробки і приготування продуктів харчування.

   Меню вивішується щодня, щоб батьки могли ознайомитися з ним.

   У закладі харчуються діти пільгових категорій.

   Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. У річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров’я дошкільників» розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму.

   Проведено інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності, підготовлено матеріали за розділами «Дитина і природа», «Школа екстремальних ситуацій», «Вогонь – друг, вогонь - ворог», «Небезпека поруч», «Здоров’я дошкільнят» тощо; перевірено стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території.

   Проводились фізкультурні розваги: "Подорож у країну Безпеки" тощо.

   Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.

XVІ. Соціальний захист

    Основною метою роботи соціального педагога є створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно - морального, інтелектуального), надати їй комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини (соціальний, психолого-педагогічний та моральний).   

    З метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку соціальний педагог забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей та молоді в системі освіти, сприяє взаємодії навчальних закладів, сім'ї, служб у справах неповнолітніх, соціального захисту, центрів соціальних служб для молоді, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій.

   В 2020 – 2021 навчальному році основна діяльність соціального педагога була

спрямована на соціальний супровід сімей пільгових категорій.

   На початку навчального року, протягом вересня, було складено соціальні паспорти груп і на їх основі складено соціальний паспорт закладу.

Соціальні дані

Кількість сімей

Кількість дітей

Діти під опікою

-

-

Неповні:

  • напівсироти;
  • мати – одиначка;
  • батьки не проживають разом

6

12

17

9

15

22

Багатодітні

21

44

Складні життєві обставини

-

-

Правопорушники

-

-

Інвалідність

3

3

Малозабезпечені

12

16

Диспансерний облік

2

2

Чорнобильці

-

-

АТО

10

13

Переселенці

-

-

   Протягом року проводились заходи, спрямовані на соціальний супровід

дітей пільгових категорій:

- створено банк даних  учнів соціально – незахищених категорій;

- діти з малозабезпечених сімей, з інвалідністю, учасників АТО забезпечені безкоштовним харчуванням, щомісячно ведуться звіти з обліку харчування;

- один раз в півріччя проводиться обстеження житлово – побутових умов

проживання учнів пільгових категорій, складаються акти обстеження;

- на кожну дитину під опікою заведена папка, де знаходяться: документ

про статус дитини, відомості про опікуна, акти обстеження житлово –  побутових умов проживання, психолого – педагогічна характеристика, акти бесід соціального педагога з дітьми, забезпечення безкоштовним харчуванням.

   Соціальним педагогом проводилися діагностування «Адаптація першокласників», Адаптація п’ятикласників», анкетування «Хто твій друг?», «Здоровий спосіб життя», «Чи відчуваєш ти насильство в школі, вдома?», «Мої захоплення», тестування «Здатність до тютюнопаління», «Мій професійний напрям», тренінги «Не стань жертвою булінгу», «Карта життя: самостійний вибір майбутньої професії», «Що таке толерантність». Протягом року здійснювались заходи щодо попередження насильства в дитячому середовищі, формуванню здорового способу життя: розроблення  та видання інформаційно – методичних матеріалів для дітей з питань здорового способу життя та  збереження репродуктивного здоров'я (листівки, буклети), профілактичні бесіди, групові заняття по формуванню здорового способу життя, групові заняття з елементами тренінгу «Здоров’я – моя цінність». З учнями старших класів були проведені бесіди на тему «Цінність життя», «Тютюн здоров’ю не товариш» (7 – 8 класи), «Комп’ютерні ігри. Як не нашкодити собі» (4 -5 класи), «Пірсінг та татуювання» ( 7 клас);  «Шлях до справжнього кохання» ( 8-11 кл.)

    З метою згуртування учнівського колективу були проведені бесіди на тему:

«Дружба в житті людини» (4 клас), «Справжній лідер – хто він ?» (3 клас);

«Порядна дитина, яка вона ?» (1 клас), «Права дитини» (6 клас);  «Скажи    насильству в сім’ї та школі - Ні!» (5-11 класи), «Торгівля людьми та її причини. Як себе захистити» (9-11 класи).

   Велика увага приділяється організації профілактичної роботи з попередження девіантної поведінки. Протягом року обстежено житлово-побутові умови учнів схильних до девіантної поведінки. Проведено профілактичні бесіди як з учнями так і з їхніми батьками. Ведеться контроль за відвідуванням занять учнів даної категорії.

   Профілактична робота є системою спільних дій усіх учасників освітнього процесу і ґрунтується на своєчасному виявленні та усуненні негативних інформаційних, педагогічних, психологічних, організаційних факторів, що зумовлюють відхилення в психологічному та соціальному розвитку учнівської молоді, в їхній поведінці, стані здоров’я, а також в організації життєдіяльності і дозвілля. Попередження негативних явищ в учнівському середовищі сприяв гурток «Лідер», заняття яких сприяли навчанню навичкам взаємодії з однолітками і дорослими, самоорганізації і проектування власної діяльності, формування соціально-моральної позиції, вироблення у підлітків партнерських і лідерських якостей, комунікативних умінь і навичок; виховання суспільно значущих розумових, вольових та моральних рис особистості;  створення умов для самовиховання  особистості,  для реалізації її майбутніх життєвих планів.

   Протягом навчального року соціальним педагогом відвідувались навчальні заняття з метою спостереження за поведінкою учнів, виокремлення проблем у поведінці здобувачів знань. З учнями систематично проводились групові та індивідуальні бесіди для здійснення корекційного впливу на їх поведінку на уроках, перервах та в позаурочний час, систематично проводились бесіди з учнями, які порушують дисципліну і пропускають заняття без поважних причин.

   Профорієнтаційна робота з учнями 9 та 11 класів проводилася соціальним педагогом в декілька етапів та за кількома методиками. Протягом навчального року соціальний педагог залучався до виступів на педагогічних радах та нарадах при директорові.

   Індивідуальні та групові консультації соціальним педагогом проводились на таку тематику :

- проблеми навчання та виховання учнів ( педагогічні працівники);

- труднощі у спілкуванні з однолітками ( учні );

- проблеми з дисципліною та відвідування учнями уроків (педагогічні працівники, учні, батьки);

- труднощі у спілкуванні з батьками (учні, батьки );

- сімейні конфлікти (учні, батьки).

XVІІ. Профорієнтаційна робота

   Профорієнтаційна робота розпочиниється з початкової школи і проводиться системно і планомірно. Уже першокласники знайомляться в ігровій формі із світом професій, підготовка до дорослого життя проводиться в подальшому як на уроках через навчальний матеріал, так і в позакласній роботі. У випускних класах профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку закладу з вищими навчальними та професійними навчальними закладами. Орієнтуємо дітей на Дні відкритих дверей, що проводяться на базі закладів вищої та професійної освіти.

   В попередні роки приймали активну участь у районному конкурсі «Калейдоскоп професій», отримуючи перемоги та призові місця.

XIІІ. Фінансово-господарська діяльність

У 2020-2021 навчальному році за рахунок   коштів:

  1. Проведено поточні ремонти класних кімнат. На придбання будівельних матеріалів та фарби витрачено        10000 грн.
  2. Проведено поточний ремонт віконного перекриття – 3 000 грн.
  3. Проведено облаштування внутрішнього туалету для дітей з ООП-10000 грн
  4. Облаштування кабінету 1 класу НУШ 1 200 грн.;
  5. Для функціонування закладу придбано:
  • канцтовари – 1 500 грн.;
  • предмети санітарії, деззасоби – 7000 грн.;

                      

  1. Медикаменти на суму 500 грн.;
  2. Комп’ютерна техніка – 3000 грн.;
  3. Ремонт підвального приміщення – 35 000 грн.;
  4. Ремонт учительської та методичного кабінету-2500грн.

   Упродовж 2020-2021 навчального року у закладі відсутня заборгованість по виплаті заробітної плати. Здійснена своєчасна виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення. Технічний персонал отримує доплату за шкідливі умови праці.

   Для успішного початку нового 2021-2022 навчального року необхідно забезпечити:

  • обладнання 1 класу за новими стандартами;
  • проведення капітального ремонту спортивної зали/заплановано на 2022 рік/;
  • придбання нового холодильного обладнання;
  • придбання телевізорів;
  • придбання необхідної документації ;
  • придбання офісного паперу для ведення ділової документації.
  • передплата електронних періодичних видань

      XІV. Про роботу бібліотеки

  Протягом 2020- 2021 року шкільна  бібліотека тісно працювала з педагогічним колективом та учнями школи.

  Згідно з річним планом шкільної  бібліотеки на 2020-2021 навчальний рік були проведені масові заходи, тематичні виставки, огляди літератури, бібліотечні уроки та бесіди з учнями школи. Бібліотека брала участь у заходах виховного напрямку школи. В рамках шкільної акції «Живи, книго!» було проведено заходи по збереженню фонду бібліотеки. Отримано нові навчальні підручники для третього, сьомого  класів  за новою програмою. Нажаль, фонд художньої літератури  поповнювався протягом 2020 – 2021 навчального року мало.

   Фонд підручників у 2020 – 2021 навчальному році складає    2005    примірника. До бібліотечного закладу записано   140  учнів та вчителів.

   Було видано 1657 підручників та  665 художньої літератури.

   Завершуючи свій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагаюся реагувати на всі звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів.

   Адміністрація Стецівського НВК І-ІІІ ступенів зробить все можливе, щоб наш навчальний заклад був для дітей школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.